19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.03.2016 15:17 Publikacja: 15.03.2016 15:17
Foto: Bloomberg
O szczegółach biznesplanu nie chcą rozmawiać ani władze Kompanii Węglowej, ani związkowcy. Ci ostatni mają tydzień na zapoznanie się z dokumentem. Kolejne spotkanie zarządu ze stroną społeczną odbędzie się 21 marca. Jak na razie nie udało się dojść do porozumienia w zasadniczej kwestii – poziomu wynagrodzeń. Związki zawodowe niezmiennie postulują utrzymanie średnich płac w 2016 r. na poziomie z roku 2015. Na to nie chciał się zgodzić poprzedni prezes KW Krzysztof Sędzikowski, co przypłacił utratą stanowiska. Nowy prezes Tomasz Rogala przekonuje, że najważniejsze w rozmowach jest to, by nowa spółka osiągnęła rentowność do końca 2017 r.
Nowe technologie, handel, medycyna i przemysł – to branże , które na celowniku mają inwestorzy. Aktywności transakcyjnej sprzyja ożywienie gospodarcze i spadający koszt pieniądza. Które spółki w Polsce mogą zmienić właściciela?
Jest wtorek, 14 stycznia – na codzienny podcast „Rzeczpospolitej” o gospodarce „Twój Biznes” zaprasza Bartłomiej Kawałek. Dziś porozmawiamy o rekordowych zmianach na stanowiskach prezesów spółek z udziałem Skarbu Państwa, naciskach Francji w kwestii zakupów zbrojeniowych, tajnym budżecie wojennym Kremla oraz historycznej nadwyżce handlowej Chin.
PKO BP, Pekao, Orlen i KGHM powołały do rad nadzorczych niezależnych członków, którzy reprezentować będą akcjonariuszy mniejszościowych. Z inicjatywą wystąpiły Otwarte Fundusze Emerytalne. Czy to początek długofalowych, pozytywnych zmian?
W ramach mechanizmu tzw. Funduszu Sztucznej Inteligencji odblokowane zostanie finansowanie pierwszych w bieżącym roku projektów. Czy zastrzyk ten będzie wystarczający, by Polska liczyła się międzynarodowej arenie AI?
Transformacja jest niezbędna, ale musi być przeprowadzona w sposób odpowiedzialny. Powinna uwzględniać kwestie związane z bezpieczeństwem dostaw energii, jak również z bezpieczeństwem sektora przemysłowego czy transportowego oraz bezpieczeństwem finansowym grupy.
Nie było szkody Kompanii Węglowej, tylko oszustwo obliczone na wyłudzenie dotacji? Szokująca analiza Prokuratury Krajowej.
Związki zawodowe w Kompanii Węglowej nie przyjęły projektu porozumienia w sprawie płac, zaproponowanego przez zarząd. Przedstawiły za to własny projekt, którego z kolei nie przyjął zarząd węglowej spółki. Klincz w rozmowach trwa.
Przeprowadzony w węglowej spółce audyt potwierdził to, o czym eksperci mówili od dawna – fatalna kondycja firmy to nie tylko efekt spadających cen węgla.
Minister energii Krzysztof Tchórzewski nie przyjedzie w środę do Katowic na spotkanie z górniczymi związkami zawodowymi.
Fiaskiem zakończyły się czwartkowe rozmowy zarządu Kompanii Węglowej ze związkami zawodowymi na temat wypłaty 14. pensji w ratach. Negocjacje zostały zerwane przez związki.
Kompania Węglowa oświadczyła, że nowa spółka, czyli Polska Grupa Górnicza, powstanie w oparciu o jedenaście kopalń i cztery zakłady wchodzące obecnie w skład grupy.
Kompania Węglowa wypowiedziała załodze porozumienie gwarantujące im dotychczasowe warunki zatrudnienia przez rok po przeniesieniu kopalń do nowej spółki.
Poniedziałkowe spotkanie zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego ze związkami zawodowymi w sprawie późniejszej wypłaty tzw. 14. pensji nie przyniosło rozwiązania. We wtorek negocjacje rozpoczną się w Kompanii Węglowej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas