Aktualizacja: 13.04.2016 18:21 Publikacja: 13.04.2016 17:08
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Matuszyński Krzysztof Matuszyński
W reakcji zarząd Kompanii Węglowej zaproponował drugą wersję porozumienia. Jak podaje PAP, z nieoficjalnych informacji wynika, że zakłada ona uzależnienie wypłaty niektórych świadczeń górnikom w zależności od sytuacji w danej kopalni. Pierwszy projekt zakładał zawieszenie na trzy lata wypłaty m.in. czternastej pensji i deputatu węglowego wszystkim pracownikom .
- Nowa propozycja jest gorsza niż poprzednia i może doprowadzić do tego, że skłóci załogi wszystkich kopalń – powiedział cytowany przez PAP Bogusław Hutek, szef kompanijnej Solidarności. - Na dzisiaj mogę powiedzieć, że ja, jako Bogusław Hutek, takiej propozycji, która zabiera cokolwiek ludziom nie podpiszę – podkreślił.
W Polsce ewidentnie brakuje pieniędzy w tzw. rundach pre-seed. Pod względem finansowania start-upów na tym etapie jesteśmy w ogonie Europy Środkowo-Wschodniej.
Jedną z głównych osi dyskusji na 17. Europejskim Kongresie Gospodarczym (23–25 kwietnia br.) będzie konkurencyjność i deregulacja. – Widzimy wzmożone zainteresowanie i wielką potrzebę omówienia tego, czego doświadczamy – podkreślają organizatorzy.
Prezydent Rosji Władimir Putin polecił swojemu gabinetowi przygotowanie się na powrót zachodnich firm na rosyjski rynek. Jak zaznaczył, krajowi producenci mają posiadać nad nimi „pewne korzyści” w ramach odwetu za sankcje.
W 2024 r. koncern Leonardo podpisał nowe zamówienia na ponad 20 mld euro. To wzrost o prawie 20 proc. w skali roku. Właściciel PZL Świdnik chwali się zyskiem w wysokości ponad 1,5 mld euro.
Negocjacje celne między UE a USA nabierają tempa, polski przemysł AGD traci pozycję lidera na rzecz Chin, a wydatki na obronność w Polsce wzrosną do 5% PKB w 2026 roku. Jakie konsekwencje przyniosą te zmiany dla gospodarki?
Nie było szkody Kompanii Węglowej, tylko oszustwo obliczone na wyłudzenie dotacji? Szokująca analiza Prokuratury Krajowej.
Przeprowadzony w węglowej spółce audyt potwierdził to, o czym eksperci mówili od dawna – fatalna kondycja firmy to nie tylko efekt spadających cen węgla.
Biznesplan Polskiej Grupy Górniczej (PGG), który trafił w poniedziałek do związków zawodowych, nie różni się zasadniczo od tego, który przygotował poprzedni zarząd węglowej spółki – wynika z naszych informacji.
Minister energii Krzysztof Tchórzewski nie przyjedzie w środę do Katowic na spotkanie z górniczymi związkami zawodowymi.
Fiaskiem zakończyły się czwartkowe rozmowy zarządu Kompanii Węglowej ze związkami zawodowymi na temat wypłaty 14. pensji w ratach. Negocjacje zostały zerwane przez związki.
Kompania Węglowa oświadczyła, że nowa spółka, czyli Polska Grupa Górnicza, powstanie w oparciu o jedenaście kopalń i cztery zakłady wchodzące obecnie w skład grupy.
Kompania Węglowa wypowiedziała załodze porozumienie gwarantujące im dotychczasowe warunki zatrudnienia przez rok po przeniesieniu kopalń do nowej spółki.
Poniedziałkowe spotkanie zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego ze związkami zawodowymi w sprawie późniejszej wypłaty tzw. 14. pensji nie przyniosło rozwiązania. We wtorek negocjacje rozpoczną się w Kompanii Węglowej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas