Aktualizacja: 25.02.2025 13:37 Publikacja: 12.11.2023 11:23
Foto: Bloomberg
9001 km2 dżungli amazońskiej zostało zniszczone w ciągu roku do końca lipca — wynika z danych brazylijskiej agencji badania kosmosu INPE, mniej od 11 568 km2 wyciętych rok wcześniej. To najmniejsza powierzchnia od 2018 r., roku objęcia urzędu prezydenta przez Jaira Bolsonaro. Oficjalny okres obserwacji z kosmosu trwa od sierpnia do lipca następnego roku, bo w połowie roku jest mniej chmur, które nie pozwalają na zbieranie danych przez satelity. — To imponujący wynik, pieczętuje powrót Brazylii do programu ochrony klimatu — stwierdził Marcio Astrini, szef organizacji ekologów Climat Observatory.
W najbliższych latach planujemy zainwestować w rozwój około 120 mln zł. Przeznaczamy także setki tysięcy złotych na współpracę z lokalnymi społecznościami i działania edukacyjne. Jednak realizacja tych planów stoi pod znakiem zapytania w związku z brakiem ostatecznych decyzji KOWR dotyczących utworzenia Ośrodków Produkcji Rolniczej na części przejmowanych do Zasobu Skarbu Państwa ziem w wyniku zakończonych umów dzierżawy gruntów. – mówi Tomasz Zdziebkowski, Prezes Zarządu Top Farms.
UE zwiększa pomoc finansową dla Ukrainy, ale w zamian stawia warunki. Tymczasem chińskie auta szturmem zdobywają polski rynek, a USA nakładają sankcje na Iran. Jak te wydarzenia wpłyną na globalną gospodarkę?
Średni audytorzy badają już ponad połowę spółek giełdowych. Natomiast udział wielkiej czwórki systematycznie spada. To skutek zmian regulacyjnych oraz problemów firmy Deloitte po aferze GetBacku. Widać też wzrost cen za badania. Będą dalej rosły.
Pracujący przez aplikacje boją się, że nowe unijne regulacje sprawią, iż przyjmowanie zleceń przestanie się im opłacać. Ostrzegają nawet, że zrezygnują z takiej pracy. Z kolei firmy korzystające z ich usług wieszczą znaczący wzrost cen.
Jako jeden z liderów branży czujemy się zobowiązani do wyznaczania standardów i podejmowania ambitnych zobowiązań. Naszym nadrzędnym celem jest osiągnięcie zerowej emisji netto w całym łańcuchu dostaw do 2040 roku – mówi Dagmara Piasecka-Ramos, prezes PepsiCo w Polsce.
Unia Europejska zaproponowała Ukrainie własne porozumienie w sprawie dostępu do „surowców krytycznych”. Jest dużo korzystniejsze aniżeli amerykański dyktat.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wiceprzewodnicząca Rady Najwyższej Ukrainy, wywodząca się z formacji opozycyjnej podkreśla, że w czasie stanu wojennego nie można przeprowadzić na Ukrainie wyborów.
Choroba o nieznanym pochodzeniu doprowadziła do śmierci ponad 50 osób w Demokratycznej Republice Konga - informują pracownicy lokalnej ochrony zdrowia.
Każdy element kolekcji był z nią konsultowany. To nie było tak, że powstała kolekcja i po prostu dodano do niej nazwisko Jennifer Lopez – ona naprawdę dbała o każdy szczegół. Pracowaliśmy nad jakością i detalami - mówi Milena Inglot, dyrektor marketingu marki.
Watykan opublikował nowy komunikat o stanie zdrowia papieża Franciszka, który kolejną noc spędził w Klinice Gemelli w Rzymie.
Dwa organy ONZ - Zgromadzenie Ogólne i Rada Bezpieczeństwa - przyjęły 24 lutego, w trzecią rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie, dwie rezolucje dotyczące tej wojny. Czym różnią się te dokumenty?
Boris Johnson w rozmowie ze Sky News opowiedział się za „bardzo szybkim” zwiększeniem brytyjskich wydatków na obronność do poziomu 3 proc. PKB. Johnson jest też optymistą w kwestii porozumienia między Ukrainą a USA dotyczącego dostępu Stanów Zjednoczonych do ukraińskich surowców.
W UE powstały już firmy, które mają potencjał, by rzucić wyzwanie OpenAI czy Google Gemini. Dzieli je finansowa przepaść, ale mogą pójść ścieżką DeepSeeka.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas