„Historia i Teraźniejszość” sprzedawana jest w 3,5 tys. placówek PP od ostatniego dnia sierpnia. Czy w tak krótkim czasie mogła zostać najczęściej kupowanym tytułem? Okazuje się, że tak, a przynajmniej tak twierdzą w państwowej spółce. – W pierwszych dwóch dniach sprzedaży podręcznika „Historia i Teraźniejszość” klienci zakupili ok. 2800 egzemplarzy tytułu – mówi nam Daniel Witkowski, rzecznik PP.
Jak podkreśla, to rekordowy wynik w historii sprzedaży wydawnictw książkowych oferowanych w placówkach pocztowych. - Ogromne zainteresowanie ze strony klientów potwierdza słuszność decyzji o wprowadzeniu podręcznika do oferty w naszych urzędach i filiach – dodaje Witkowski.
Czytaj więcej
Okazuje się, że słynne już ławki umieszczone w konturze Polski wcale nie są ławkami, tylko instalacją i symbolem.
Dotychczas niekwestionowaną „królową” wydawnictw eksponowanych na poczcie była siostra Anastazja. Jej cykl książek kuchennych sprzedawał się jak świeże bułeczki. Czy teraz pałeczkę przejmie podręcznik dla uczniów klas pierwszych liceów i techników? Sprzedaż tytułu w PP wzbudziła duże kontrowersje w szeregach opozycji. Posłowie Lewicy Tomasz Trela i Krzysztof Śmiszek zwrócili się nawet z oficjalnym zapytaniem, czy inni autorzy podręczników mogą liczyć na taką samą dystrybucję.
Daniel Witkowski twierdzi, że zasady dystrybucji podręcznika „HiT” są analogiczne jak w przypadku innych książek dostępnych w ofercie Poczty. - Tytuły oferowane w placówkach spółki są weryfikowane pod kątem potencjału sprzedażowego oraz zainteresowania ze strony klientów. Sprzedaż w placówkach odbywa się na zasadzie umów komisowych. Nowości wydawnicze oraz najpopularniejsze i najlepiej sprzedające się tytuły eksponowane są na dedykowanych stojakach. Oferta przy stanowiskach obsługi klientów jest modyfikowana i zmienia się w cyklach około dwutygodniowych – wyjaśnia rzecznik PP.