Poznaliśmy laureatki i laureatów kategorii zamkniętych XIII edycji konkursu Bizneswoman Roku

Podczas finałowej gali XIII edycji Bizneswoman Roku, organizowanego przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką największego i najstarszego w Polsce konkursu nagradzającego polskie przedsiębiorczynie, liderki i liderów działających na rzecz równości, różnorodności, włączania i ekologii, poznaliśmy laureatki i laureatów kategorii zamkniętych.

Publikacja: 02.06.2022 12:00

XIII edycja konkursu Bizneswoman Roku

XIII edycja konkursu Bizneswoman Roku

Foto: materiały prasowe

"Rzeczpospolita" jest patronem medialnym XIII edycji konkursu Bizneswoman Roku

Jury złożone z ekspertów nagrodziło m.in. Zosię Zochniak z Ubrania do Oddania oraz Natalię de Barbaro, autorkę książki „Czuła Przewodniczka".

Zakończona właśnie XIII edycja Bizneswoman Roku okazała się absolutnie rekordowa - wpłynęło ponad 1300 nominacji i zgłoszeń, o niemal ⅓ więcej niż rok wcześniej. W sumie podczas 13 lat istnienia konkursu nagrodzono już liderki i liderów reprezentujących 27 organizacji oraz 121 przedsiębiorczyń z małych i dużych firm, które swoją działalnością dają innym kobietom przykład, że warto realizować marzenia o własnym biznesie. Jak wynika z badania Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką, większość kobiet, które chciałyby prowadzić własną działalność, przed realizacją tego marzenia powstrzymuje brak pewności siebie.

Z zebranych przez nas danych wynika, że chociaż Polska zajmuje wysokie miejsce w Europie pod względem liczby firm zarządzanych przez kobiety, to jednak jest to grupa wyjątkowo narażona na zawirowania ekonomiczne – mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny Mastercard Europe na Polskę, Czechy i Słowację, partnera strategicznego konkursu Bizneswoman Roku - Jednocześnie spada pozycja Polski w obszarze wsparcia instytucjonalnego i tworzenia przyjaznego środowiska do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. W roku 2019 zajmowała miejsce 20., w roku 2020 – 26., w tym jest na 36. pozycji. W tej sytuacji niezmiernie ważne jest, by pokazywać i nagradzać kobiety, które osiągnęły sukces w biznesie, zachęcać do dalszej walki o własną niezależność i dawać przykład tym, które chciałyby realizować swoje pomysły.. Dlatego cieszymy się, że dzięki współpracy z Fundacją Sukcesu Pisanego Szminką mamy możliwość wesprzeć działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości Polek.

Z listą laureatek w kategoriach otwartych XIII edycji Bizneswoman Roku można zapoznać się tutaj. Galę finałową konkursu 13 maja w warszawskim Koneserze poprowadziła dziennikarka Katarzyna Zdanowicz.

Laureatki i laureaci XIII Edycji Konkursu Bizneswoman Roku w kategoriach zamkniętych

Kategoria: Female Champion of Change

Zofia Karlikowska-Redzisz – Dyrektorka Technologii w PwC. Na początku swojej kariery dostała od innych mnóstwo możliwości oraz dobrej energii i tym samym chce się zrewanżować wobec innych. Zaczynała od zarządzania kilkunastoosobowym zespołem, który teraz liczy 430 osób. To liderka przyszłości. Poszukuje kandydatek do pracy w IT wśród osób po studiach nietechnicznych. Oferuje pracę sportsmenkom, m.in. młodym szachistkom. Wspiera osoby w wieku 45+ w przekwalifikowaniu się i zdobywaniu kompetencji cyfrowych.

Kategoria: Male Champion of Change

Tomasz Konik – Prezes Zarządu Deloitte w Polsce. Aktywnie włącza kobiety w struktury zarządcze i regionalne w swojej organizacji. Osobiście angażuje się w szereg aktywności równościowych i mentoringowych. Chętnie dzieli się dobrymi praktykami i ma ogromny wpływ na środowisko biznesowe stając się przykładem dla innych korporacji i liderów w Polsce, by różnorodność i włączanie nie były tylko hasłami, a niosły realną zmianę.

Kategoria: Insipratorka Roku

Natalia de Barbaro – psycholożka społeczna, socjolożka, trenerka umiejętności społecznych, autorka książki „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie". Stworzyła emocjonalny lek na pandemię – poradnik, który od razu po premierze został okrzyknięty „książką dla każdej kobiety" i do tej pory nie schodzi z list bestsellerów. Stała się czułą przewodniczką dla tysięcy Polek, których życie w realny sposób zmieniła na lepsze i bardziej świadome.

Nagroda Specjalna Fundacji

Zosia Zochniak – CEO Ubrania do Oddania. Chce zrewolucjonizować rynek odzieżowy w Polsce. Dzięki niej niepotrzebne części garderoby "zamieniane" są na darowizny finansowe, wspierając różne fundacje. Po rozpoczęciu rosyjskiej agresji w Ukrainie magazyn jej organizacji zamienił się w punkt zbiórki i dystrybucji darów. To w nim, rękami 200 wolontariuszy, spakowano prawie 100 transportów produktów, które ruszyły do granicznych punktów recepcyjnych, punktów pomocowych i w głąb Ukrainy.

"Rzeczpospolita" jest patronem medialnym XIII edycji konkursu Bizneswoman Roku

Biznes
Kolejny koncern zbrojeniowy z Unii będzie produkował na Ukrainie
Biznes
Gdzie wyrzucić woreczek po ryżu? Wiele osób popełnia ten sam błąd
Biznes
Trump pozbywa się papierowych słomek. To (częściowo) dobra decyzja, mówią ekolodzy
Biznes
TikTok powraca do sklepów z aplikacjami Apple i Google w USA
Biznes
Kto dostarczy okręty dla Polski, nowe cła USA i zmiany w programie mieszkaniowym