19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 11:31 Publikacja: 13.05.2022 18:15
PInk Floyd, album „The Piper at the Gates of Dawn”, 1967.
Foto: www.pinkfloyd.com
Brytyjski zespół rockowy postanowił pójść śladami takich gwiazd muzycznych, jak Bob Dylan, Sting czy Bruce Springsteen, i sprzedać prawa do wszystkich swoich dotychczas nagranych utworów. Może to być rekordowa transakcja jak dotąd w branży muzycznej.
Jak podaje „Financial Times” powołując się na osoby bliskie sprawie, zespół próbuje na razie wybadać rynek, a zainteresowane kupnem są dwie globalne wytwórnie fonograficzne – Warner Music Group i BMG, wsparte przez grupę private equity KKR. Nieoficjalnie wiadomo, że koncerny te rozpoczęły już finansową bitwę o cały katalog muzyczny zespołu.
Nowe technologie, handel, medycyna i przemysł – to branże , które na celowniku mają inwestorzy. Aktywności transakcyjnej sprzyja ożywienie gospodarcze i spadający koszt pieniądza. Które spółki w Polsce mogą zmienić właściciela?
Jest wtorek, 14 stycznia – na codzienny podcast „Rzeczpospolitej” o gospodarce „Twój Biznes” zaprasza Bartłomiej Kawałek. Dziś porozmawiamy o rekordowych zmianach na stanowiskach prezesów spółek z udziałem Skarbu Państwa, naciskach Francji w kwestii zakupów zbrojeniowych, tajnym budżecie wojennym Kremla oraz historycznej nadwyżce handlowej Chin.
PKO BP, Pekao, Orlen i KGHM powołały do rad nadzorczych niezależnych członków, którzy reprezentować będą akcjonariuszy mniejszościowych. Z inicjatywą wystąpiły Otwarte Fundusze Emerytalne. Czy to początek długofalowych, pozytywnych zmian?
W ramach mechanizmu tzw. Funduszu Sztucznej Inteligencji odblokowane zostanie finansowanie pierwszych w bieżącym roku projektów. Czy zastrzyk ten będzie wystarczający, by Polska liczyła się międzynarodowej arenie AI?
Transformacja jest niezbędna, ale musi być przeprowadzona w sposób odpowiedzialny. Powinna uwzględniać kwestie związane z bezpieczeństwem dostaw energii, jak również z bezpieczeństwem sektora przemysłowego czy transportowego oraz bezpieczeństwem finansowym grupy.
Muzycy Pink Floyd i spadkobiercy sprzedali za 400 milionów dolarów prawo do swoich nagrań płytowych koncernowi Sony. To kolejne potwierdzenie końca zespołu.
Muzycy Pink Floyd i ich spadkobiercy sprzedali za 400 milionów dolarów prawa do swoich nagrań płytowych koncernowi Sony. To kolejne potwierdzenie końca zespołu. Gilmoura i Watersa nie łączą już nawet pieniądze.
David Gilmour, kategorycznie odrzuca możliwość comebacku Pink Floyd, nękany pytaniami przy okazji premiery nowej solowej płyty „Luck And Strange”, która od 13 września jest na pierwszym miejscu na brytyjskiej liście albumów.
„Luck and Strange”, nowy album Davida Gilmoura, przynosi kilka bezwzględnie znakomitych utworów genialnego gitarzysty. O refleksyjniejszą część płyty fani będą się spierać.
Pół wieku temu ukazała się jedna z najważniejszych płyt w historii rocka – "The Dark Side of The Moon" Pink Floyd. Jubileuszowa edycja wyjdzie 24 marca.
Były muzyk Pink Floyd, który po tym, gdy Władimir Putin dokonał agresji na Ukrainę, wciąż publikował na swojej stronie peany na temat sprawcy wybuchu wojny, teraz spróbował odezwy do polskich fanów na Facebooku.
Spór muzyków przedłuża sprzedaż wartego nawet 500 mln dol. katalogu legendarnej grupy.
Sprzedaż katalogu Pink Floyd, który podobno może przynieść około 500 milionów dolarów, wciąż wisi na włosku, ponieważ członkowie zespołu nie osiągają porozumienia w sprawie podatków i aktywów. W grę wchodzę też poglądy Rogera Watersa w sprawie wojny w Ukrainie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas