Aktualizacja: 14.09.2016 19:11 Publikacja: 14.09.2016 13:27
Foto: Bloomberg
Niemieckie media informują, że Niemcy przekonali Amerykanów "wyjątkowo hojną" ofertą. Bayer zaoferował za Monsanto 66 mld dolarów - czyli niespełna 59 mld euro - informuje Bloomberg. To daje 129 dolarów za akcję. Monsanto poinformowało, że przyjmuje ofertę.
Negocjacje trwały od maja tego roku. Bayer podnosił cenę za konkurenta. Pierwsza oferta opiewała na 62 mld dol. (55 mld euro), a przedostatnia oferta niemieckiego koncernu to 64 mld dolarów (57 mld euro) - 127,50 dolara za akcję. Monsanto w maju było wyceniane na 42 mld dolarów.
Nie spodziewam się, że dojdzie do przełamania frontu w takim klasycznym znaczeniu tego słowa, że w ciągu kilku dni Rosjanie wejdą na kilkadziesiąt kilometrów w ukraińską głębię – prognozuje analityk wojskowości Konrad Muzyka z Rochan Consulting.
Bezpośrednie loty z Warszawy do Tajpej i możliwe inwestycje Foxconnu – to wiadomości z polsko-tajwańskiego forum biznesowego w Warszawie.
Waszyngton chce zmienić przepisy regulujące globalną sieć podmorskich kabli obsługujących ponad 98 proc. międzynarodowego ruchu internetowego. To skutek niedawnych uszkodzeń dwóch takich połączeń na dnie Bałtyku.
Start-up założony przez Filipa Kozerę chce zrewolucjonizować tworzenie narzędzi AI. Cieszy, że inwestorzy wyłożyli na niego właśnie fortunę, ale i martwi, że polskie technologie wypływają za granicę.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Wydarzenie Polska Moc Biznesu łączy przedsiębiorców, milionerów, małych przedsiębiorców, korporacje z organizacjami pozarządowymi, stowarzyszeniami i fundacjami. To miejsce wzajemnej inspiracji. W tym roku szczególnie wiele miejsca poświęcimy bezpieczeństwu i sprawom społecznym – zapowiada Artur Beck, pomysłodawca i producent wydarzenia Polska Moc Biznesu.
Niemiecki gigant farmaceutyczno-chemiczny stracił w 2023 r. 2,9 mld euro z powodu spadku sprzedaży środków chwastobójczych zawierających glifosat, zwłaszcza Roundupu. Wyklucza jednak na razie podział na dwie firmy.
Bayer znów musi zapłacić w USA karę i odszkodowanie, tym razem 175 mln dolarów, za preparat chwastobójczy Roundup.
Wiele można osiągnąć dzięki edytowaniu genów, by dostarczyć rolnikom w Europie nowych narzędzi upraw - przekonuje Kelly Gillespie, wiceprezes ds. cyfrowych usług ekosystemowych i rolnictwa cyfrowego w firmie Bayer.
Niemiecki Bayer zgodził się zapłacić 6,9 mln dolarów w ramach ugody z prokuratorem generalnym Nowego Jorku, Letitią James, która zarzuciła mu, że wprowadził w błąd konsumentów reklamując jako nieszkodliwy dla środowiska środek chwastobójczy Roundup firmy Monsanto związany z przypadkami zachorowań na raka.
Amerykański Sąd Najwyższy oddalił wniosek Bayera, by odrzucać prawne roszczenia klientów, że jego preparat chwastobójczy Roundup wywołuje raka. Niemcy starają się uniknąć wpłacania wysokich odszkodowań.
Niemiecki gigant chemiczno-farmaceutyczny nie ma planu podzielenia się na trzy niezależne spółki giełdowe — ogłosił prezes Werner Baumann po ostatnich doniesieniach konglomeratów w USA i w Japonii
Akcje Bayera zdrożały w obrocie przed sesją we Frankfurcie o 2,5 proc., a podczas sesji o 2,8 proc. na wieść o pierwszym wygranym w USA procesie o Roundupa.
Państwa UE szukają szczepionek na własną rękę, żeby uzupełnić powolne dostawy. Unia nie krytykuje.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas