Aktualizacja: 30.01.2022 21:00 Publikacja: 30.01.2022 21:00
Foto: materiały prasowe
W skład Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH) wchodzi teraz 28 obiektów. Jaki jest klucz do budowy tej grupy?
Bardzo prosty. Chodzi o to, aby zagospodarować majątek Skarbu Państwa z tej branży w taki sposób, żeby pracował efektywnie. Dzisiaj jest z tym różnie. Majątek państwowy nie musi, ale wręcz nie może być gorzej zarządzany niż prywatny. Grupa PHH, jako największa firma z branży z całkowicie polskim kapitałem, stawia na zrównoważony rozwój. Chcemy korzystać z zasobów przyrody, otoczenia w sposób odpowiedzialny, by dać szanse rozwoju także następnym pokoleniom. Ta strategia będzie się przejawiała zarówno w działalności inwestycyjnej (wdrażanie nowoczesnych rozwiązań dotyczących odnawialnych źródeł energii i nowinek technologicznych), jak i w naszej codziennej operacyjnej działalności (gospodarka obiegu zamkniętego, zagospodarowanie odpadów itp.). To sfera działalności, za którą osobiście odpowiadam, a także za współpracę ze stroną społeczną, czyli ze związkami zawodowymi – pracownicy to największa wartość firmy – oraz kwestie relacji z władzami lokalnymi, samorządami. Jesteśmy dużą firmą działającą w różnych rejonach kraju. Nasze obiekty są dla społeczności lokalnych bardzo istotne – dajemy zatrudnienie, inwestujemy. Na przykład będziemy w najbliższych latach bodaj największym inwestorem w Zachodniopomorskiem.
Po niemieckim koncernie Rheinmetall, także francuski Thales otworzy fabrykę na Ukrainie. Będzie produkować sprzęt wojskowy z najwyższej technologicznej półki.
Każdego dnia w domach i mieszkaniach generowane są olbrzymie ilości śmieci. Wszystkie z nich powinny trafić do odpowiednich pojemników. Choć zasady segregacji są dość proste, w niektórych przypadkach mogą pojawić się wątpliwości. Gdzie wyrzucić woreczek po ryżu?
W Stanach Zjednoczonych każdego dnia używa się pół miliarda słomek – tak wynika z bardzo luźnych szacunków. Największym nabywcą jest rząd federalny, który kupuje więcej słomek niż jakakolwiek inna grupa w USA. Słomki są używane w parkach narodowych, budynkach federalnych i ambasadach, między innymi.
TikTok jest ponownie dostępny w amerykańskich sklepach z aplikacjami Apple i Google po tym, jak prezydent Donald Trump odroczył wprowadzenie zakazu chińskiej platformy mediów społecznościowych do 5 kwietnia.
Polska negocjuje zakup okrętów podwodnych w ramach programu Orka. Stany Zjednoczone szykują nowe cła, które mogą objąć Unię Europejską. Tymczasem rząd przedstawił nowy program mieszkaniowy, który wyklucza deweloperów i fliperów.
W ubiegłym roku przychody Polskiego Holdingu Hotelowego wzrosły o 4,7 procent w porównaniu z rokiem 2023 i sięgnęły 522,6 miliona złotych.
Państwo to cały czas duży gracz na rynku nieruchomości. Zaglądamy, co ma w portfelu.
Rafał Kincer zacznie kierować 15 lipca Polskim Holdingiem Hotelowym - zdecydowała rada nadzorcza spółki, powierzając mu stanowisko prezesa.
Gheorghe Marian Cristescu i Daniel Puciato nie są już członkami zarządu spółki Polski Holding Hotelowy. Pierwszy piastował funkcję prezesa, drugi członka zarządu do spraw handlowych.
Spółka PHH Hotele należąca do Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego została członkiem Polskiej Izby Turystyki.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie utworzy na Wydziale Ekonomicznym autorski kierunek studiów podyplomowych z hotelarstwa. Wykładać na nim będą pracownicy Polskiego Holdingu Hotelowego, a słuchacze odbędą staże zawodowe w hotelach z Grupy PHH.
Polski Holding Hotelowy wprowadza na rynek własną markę hoteli. Halo ma zachęcać do wspólnego wypoczynku „w przyjaznej, komfortowej atmosferze, w atrakcyjnych turystycznie miejscach Polski”. Jako pierwsze zmienią nazwę obiekty w Szczyrku, na Helu, w Toruniu i Szczecinie.
Grupa PHH w partnerstwie z inteliRobots wprowadza narzędzie do obsługi gości wykorzystujące sztuczną inteligencję - inteliRobots.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas