Aktualizacja: 29.08.2017 19:15 Publikacja: 29.08.2017 19:15
Foto: Pixabay
Mijające wakacje były czasem wymierzonych w turystów protestów w wielu miastach, w tym w Barcelonie, Wenecji, Dubrowniku, Florencji i Pradze. Odnotowały one znaczący wzrost liczby odwiedzin dzięki rozwojowi tanich połączeń lotniczych i nowych usług turystycznych, takich jak noclegi za pośrednictwem portalu Airbnb, ale mieszkańcy nie są z tego zadowoleni.
Turystyka na całym świecie rozwija się dynamicznie. Jak podaje Światowa Organizacja Turystyki, w 1997 roku liczba osób opuszczających swój kraj w celach wypoczynkowych nie przekraczała 600 milionów. Dziś to ponad 1,2 miliarda, co oznacza dwukrotny wzrost w ciągu 20 lat.
Prezydent Rosji Władimir Putin polecił swojemu gabinetowi przygotowanie się na powrót zachodnich firm na rosyjski rynek. Jak zaznaczył, krajowi producenci mają posiadać nad nimi „pewne korzyści” w ramach odwetu za sankcje.
W 2024 r. koncern Leonardo podpisał nowe zamówienia na ponad 20 mld euro. To wzrost o prawie 20 proc. w skali roku. Właściciel PZL Świdnik chwali się zyskiem w wysokości ponad 1,5 mld euro.
Negocjacje celne między UE a USA nabierają tempa, polski przemysł AGD traci pozycję lidera na rzecz Chin, a wydatki na obronność w Polsce wzrosną do 5% PKB w 2026 roku. Jakie konsekwencje przyniosą te zmiany dla gospodarki?
UE musi mądrze realizować swoją politykę dekarbonizacyjną. Gra toczy się o konkurencyjność europejskiej gospodarki – mówi Lucyna Stańczak-Wuczyńska, przewodnicząca rady nadzorczej BNP Paribas i szefowa rady Chapter Zero Poland.
Wiele polskich firm mogłoby wziąć udział w odbudowie Ukrainy. Analitycy pytani o beneficjentów końca wojny, wskazują firmy z różnych branż. Jaka może być skala projektów i czy pokój wystarczy, by ruszyły?
Już wkrótce może pojawić się nowa odsłona bonu turystycznego. Tym razem w wersji lokalnej, obejmującej wybrane województwa. Zaawansowane prace nad wdrożeniem bonu prowadzi m.in. województwo podlaskie. Kto i kiedy będzie mógł skorzystać z bonu?
W poniedziałek w zabytkowym Pałacu Savarin w centrum Pragi zostanie otwarte nowe Muzeum Alfonsa Muchy. Ikony europejskiej secesji.
W zabytkowym budynku dawnego banku w Krakowie powstanie luksusowy hotel. Do Polski wkracza kolejna luksusowa marka hotelowa o dobrze znanej w naszym kraju nazwie – to JW Marriott.
Rada nadzorcza Polskich Portów Lotniczych odwołała dzisiaj Andrzeja Ilkówa ze stanowiska prezesa tej spółki. W komunikacie o tym wydarzeniu nie podano przyczyn.
Lotnisko w Lublinie jako pierwsze w Polsce zainstalowało skanery prześwietlające w 3D bagaż podręczny pasażerów podczas kontroli bezpieczeństwa. Dzięki temu pasażerowie nie muszą wyjmować urządzeń elektronicznych ani płynów.
Czechy to dziewiąty rynek, na którym biuro podróży Join UP! będzie prowadzić działalność touroperatorską. Firma uruchomiła tam oddział w początkach lutego. Zamierza wozić Czechów na wakacje z Pragi, ale i z Katowic.
Polska zajęła 32. miejsce w globalnym rankingu Soft Power Index. Pierwsze są USA, przed Chinami. Rosja ma silne 16. miejsce. Czechy notują dramatyczny spadek. „Wynik Polski mógłby być lepszy, bo jest 20. gospodarką świata”.
Ruch pasażerski na polskich lotniskach wzrósł w zeszłym roku o 15,6 procent i osiągnął liczbę 59,5 miliona podróżnych. Trzy największe lotniska to Lotnisko Chopina (21 mln), Kraków (11 mln) i Gdańsk (6,7 mln).
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas