Aktualizacja: 19.05.2015 10:31 Publikacja: 19.05.2015 10:31
Foto: Bloomberg
Celem podpisanej dziś umowy pomiędzy Grupą Azoty Police, Grupą Azoty ZAK (Zakłady Azotowe Kędzierzyn) ora PIR jest określenie zasad, w oparciu o które firmy wypracują szczegóły warunków finansowania budowy fabryki propylenu. Na jej podstawie Police zobowiązują się do przygotowania w ciągu 6 miesięcy struktury projektu oraz struktury jego finansowania, a także do przedstawienia pozostałym stronom umowy propozycji uczestnictwa w finansowaniu inwestycji w formie equity lub długu podporządkowanego. Grupa Azoty będzie sponsorem projektu, natomiast obok inwestora branżowego – ZAK (jednego z głównych odbiorców produkowanego w Policach propylenu), preferowanym inwestorem finansowym zostanie PIR. Zgodnie z podpisanym porozumieniem udział PIR w inwestycji nie spadnie poniżej 25 proc. Potencjalni inwestorzy zobowiązali się, że w ciągu następnych 2 miesięcy podejmą ostateczną decyzję dotyczącą finalnego modelu finansowania projektu.
W wieku 88 lat zmarł miliarder, filantrop i przywódca duchowy izmailitów Aga Chan IV - poinformowała założona przez niego organizacja charytatywna. Książę Karim Aga Chan był imamem islamskiej sekty - szyickich izmailitów. Objął tę funkcję w 1957 roku po śmierci swojego dziadka, Agi Chana III.
Dlatego nie warto liczyć na to, że „na pewno nic się nie stanie” albo „jakoś tam będzie”
Bruksela wsłuchuje się w głos przedsiębiorców, Chiny wprowadzają cła odwetowe na USA, a Polska nie została uwzględniona w projekcie europejskiego modelu AI. W najnowszym odcinku podcastu „Twój Biznes” przyglądamy się także protekcjonistycznym ruchom polskiej branży budowlanej oraz sytuacji na rynkach finansowych.
W przypadku większości spółek z sektora medycznego można się podziewać kontynuacji pozytywnych tendencji w wynikach. Część jednak nie zaliczy końcówki zeszłego roku do udanych.
Jest wtorek, 4 lutego, a w dzisiejszym odcinku podcastu „Twój Biznes” przyglądamy się decyzji Donalda Trumpa o zawieszeniu wojny celnej z Kanadą i Meksykiem, analizujemy odbudowę europejskiego przemysłu, a także sprawdzamy, jakie konsekwencje może mieć współpraca Raiffeisen Banku z rosyjskim przemysłem zbrojeniowym. Na koniec przyglądamy się planom Wielkiej Brytanii, której premier dąży do resetu stosunków z Unią Europejską.
Rusza kluczowa odsłona sporu o władzę w fundacjach założonych przez miliardera. Sąd w Liechtensteinie zbiera się w tym tygodniu. Kiedy wyda decyzję?
W tarnowskich Azotach, ZCh Police i ZAK zostały zawarte porozumienia o zawieszeniu wybranych kosztochłonnych postanowień zakładowego układu zbiorowego pracy. Negocjacje trwają jeszcze w ZA Puławy. Będą też prowadzone w pozostałych firmach zależnych.
Dotychczas w nawozowej spółce Hubert Kamola jedynie pełnił obowiązki prezesa. W grupie Azoty szefów ma już spółka matka i ZCh Police. Z kolei w ZAK-u, Siarkopolu i Polyolefins nadal trwają konkursy.
Spółka matka ma nowego wiceprezesa, w ZA Puławy powołano p.o. prezesa, a w ZCh Police ogłoszono konkurs na trzech członków zarządu. Zmiany zachodzą też w pozostałych podmiotach należących do koncernu.
Zarząd ZAK zdecydował o budowie nowej elektrociepłowni obejmującej: układ szczytowo – rezerwowy w oparciu o gaz ziemny, kocioł parowy w oparciu o węgiel kamienny i turbozespół upustowo - kondensacyjny
ZAK, jeden z największych producentów chemicznych w Polsce tworzy pracowniczy program emerytalny. Pierwsze składki do programu mogą wpłynąć już w listopadzie. Firma zatrudnia 1600 osób
PKN Orlen wraz włocławskim Anwilem oraz trzy polskie spółki chemiczne mogą po raz pierwszy na własne potrzeby od początku roku importować gaz z Niemiec.
Największa grupa chemiczna w Polsce zapowiedziała inwestycje w infrastrukturę i kolejne akwizycje
Zakłady Chemiczne Police stały się wczoraj formalnie częścią grupy Azotów Tarnów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas