Aktualizacja: 19.05.2015 10:31 Publikacja: 19.05.2015 10:31
Foto: Bloomberg
Celem podpisanej dziś umowy pomiędzy Grupą Azoty Police, Grupą Azoty ZAK (Zakłady Azotowe Kędzierzyn) ora PIR jest określenie zasad, w oparciu o które firmy wypracują szczegóły warunków finansowania budowy fabryki propylenu. Na jej podstawie Police zobowiązują się do przygotowania w ciągu 6 miesięcy struktury projektu oraz struktury jego finansowania, a także do przedstawienia pozostałym stronom umowy propozycji uczestnictwa w finansowaniu inwestycji w formie equity lub długu podporządkowanego. Grupa Azoty będzie sponsorem projektu, natomiast obok inwestora branżowego – ZAK (jednego z głównych odbiorców produkowanego w Policach propylenu), preferowanym inwestorem finansowym zostanie PIR. Zgodnie z podpisanym porozumieniem udział PIR w inwestycji nie spadnie poniżej 25 proc. Potencjalni inwestorzy zobowiązali się, że w ciągu następnych 2 miesięcy podejmą ostateczną decyzję dotyczącą finalnego modelu finansowania projektu.
McKinsey jest o krok od zawarcia porozumienia w wysokości 600 mln dolarów z rządem USA w sprawie kryzysu opioidowego. Firma konsultingowa jest oskarżana o pomoc producentom opioidów w zwiększeniu sprzedaży.
Nie spodziewam się, że dojdzie do przełamania frontu w takim klasycznym znaczeniu tego słowa, że w ciągu kilku dni Rosjanie wejdą na kilkadziesiąt kilometrów w ukraińską głębię – prognozuje analityk wojskowości Konrad Muzyka z Rochan Consulting.
Bezpośrednie loty z Warszawy do Tajpej i możliwe inwestycje Foxconnu – to wiadomości z polsko-tajwańskiego forum biznesowego w Warszawie.
Waszyngton chce zmienić przepisy regulujące globalną sieć podmorskich kabli obsługujących ponad 98 proc. międzynarodowego ruchu internetowego. To skutek niedawnych uszkodzeń dwóch takich połączeń na dnie Bałtyku.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Start-up założony przez Filipa Kozerę chce zrewolucjonizować tworzenie narzędzi AI. Cieszy, że inwestorzy wyłożyli na niego właśnie fortunę, ale i martwi, że polskie technologie wypływają za granicę.
W tarnowskich Azotach, ZCh Police i ZAK zostały zawarte porozumienia o zawieszeniu wybranych kosztochłonnych postanowień zakładowego układu zbiorowego pracy. Negocjacje trwają jeszcze w ZA Puławy. Będą też prowadzone w pozostałych firmach zależnych.
Dotychczas w nawozowej spółce Hubert Kamola jedynie pełnił obowiązki prezesa. W grupie Azoty szefów ma już spółka matka i ZCh Police. Z kolei w ZAK-u, Siarkopolu i Polyolefins nadal trwają konkursy.
Spółka matka ma nowego wiceprezesa, w ZA Puławy powołano p.o. prezesa, a w ZCh Police ogłoszono konkurs na trzech członków zarządu. Zmiany zachodzą też w pozostałych podmiotach należących do koncernu.
Zarząd ZAK zdecydował o budowie nowej elektrociepłowni obejmującej: układ szczytowo – rezerwowy w oparciu o gaz ziemny, kocioł parowy w oparciu o węgiel kamienny i turbozespół upustowo - kondensacyjny
ZAK, jeden z największych producentów chemicznych w Polsce tworzy pracowniczy program emerytalny. Pierwsze składki do programu mogą wpłynąć już w listopadzie. Firma zatrudnia 1600 osób
PKN Orlen wraz włocławskim Anwilem oraz trzy polskie spółki chemiczne mogą po raz pierwszy na własne potrzeby od początku roku importować gaz z Niemiec.
Największa grupa chemiczna w Polsce zapowiedziała inwestycje w infrastrukturę i kolejne akwizycje
Zakłady Chemiczne Police stały się wczoraj formalnie częścią grupy Azotów Tarnów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas