Aktualizacja: 28.09.2015 22:00 Publikacja: 28.09.2015 22:00
Foto: 123RF
Dostawcy systemów wspomagających zarządzanie nie stoją w miejscu i obok tradycyjnych modułów ERP proponują coraz więcej zaawansowanych rozwiązań w zakresie wykorzystania urządzeń mobilnych – mówi Edyta Kosowska, ekspertka z firmy badawczej IDC. Z jej szacunków wynika, że w ubiegłym roku rynek ten wzrósł o prawie 13 proc., do ponad 270 mln dolarów. – Tak wysoki wzrost był wynikiem realizacji kilku dużych kontraktów w sektorze publicznym, bankowości i ubezpieczeniach. W ciągu najbliższych pięciu lat nie spodziewamy się, aby ta dynamika została utrzymana, gdyż rynek jest już w dużej mierze nasycony – podkreśla Kosowska. Prognozowane średnie roczne tempo wzrostu w latach 2015–2019 nie przekracza 4 proc.
Bruksela wsłuchuje się w głos przedsiębiorców, Chiny wprowadzają cła odwetowe na USA, a Polska nie została uwzględniona w projekcie europejskiego modelu AI. W najnowszym odcinku podcastu „Twój Biznes” przyglądamy się także protekcjonistycznym ruchom polskiej branży budowlanej oraz sytuacji na rynkach finansowych.
Dlatego nie warto liczyć na to, że „na pewno nic się nie stanie” albo „jakoś tam będzie”
W przypadku większości spółek z sektora medycznego można się podziewać kontynuacji pozytywnych tendencji w wynikach. Część jednak nie zaliczy końcówki zeszłego roku do udanych.
Jest wtorek, 4 lutego, a w dzisiejszym odcinku podcastu „Twój Biznes” przyglądamy się decyzji Donalda Trumpa o zawieszeniu wojny celnej z Kanadą i Meksykiem, analizujemy odbudowę europejskiego przemysłu, a także sprawdzamy, jakie konsekwencje może mieć współpraca Raiffeisen Banku z rosyjskim przemysłem zbrojeniowym. Na koniec przyglądamy się planom Wielkiej Brytanii, której premier dąży do resetu stosunków z Unią Europejską.
Rusza kluczowa odsłona sporu o władzę w fundacjach założonych przez miliardera. Sąd w Liechtensteinie zbiera się w tym tygodniu. Kiedy wyda decyzję?
Premier Ontario Doug Ford ostro zareagował na wprowadzone przez prezydenta USA Donalda Trumpa potężna cła na Kanadę. Amerykańskie firmy otrzymały całkowity zakaz zawierania kontraktów w prowincji. Największym przegranym ma być Starlink należący do Elona Muska.
Systemy do zarządzania zasobami ludzkimi nie tylko zwiększają efektywność pracy zespołów HR, ale także wspomagają rozwój pracowników poprzez planowanie szkoleń i wzmacnianie zaangażowania, co zapobiega nadmiernej rotacji. Ponadto oferowana przez nie samoobsługa pracownicza oszczędza czas, a automatyzacja części procesów administracyjnych zmniejsza koszty prowadzenia biznesu.
Rodzina Filipiaków jest gotowa oddać kontrolę nad spółką. Pytanie, co zrobią akcjonariusze mniejszościowi. Czy wicelider polskiego rynku IT zmieni właściciela?
Za kilkanaście dni zostanie ogłoszone wezwanie do sprzedaży akcji Comarchu. Kurs papierów spółki od dwóch tygodni utrzymuje się powyżej ceny zaproponowanej przez przejmujących.
Rodzina Filipiaków wraz z funduszem CVC Capital Partners zaoferowali 315,4 zł za każdą z akcji Comarchu. Na wieść o tym notowania wystrzeliły i przebiły ofertę przejmujących.
Ta transakcja jest dowodem na to, że polskie firmy tworzące własne oprogramowanie są w kręgu zainteresowań poważnych inwestorów - komentuje Adam Góral, prezes Asseco Poland, największej polskiej firmy informatycznej.
Polska jest na dobrej drodze, aby dorównać największym europejskim gospodarkom. Bo my, Polacy, mamy w sobie ogromną determinację i dużą dozę przedsiębiorczości – mówi Anna Pruska, zarządzająca spółką Comarch.
Comarch poinformował o śmierci prezesa Janusza Filipiaka, wiodącego akcjonariusza i założyciela spółki.
Rada Miasta Krakowa zgodziła się na sprzedaż około 33-proc. pakietu akcji Miejskiego Klubu Sportowego Cracovia.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas