Aktualizacja: 02.03.2017 06:56 Publikacja: 02.03.2017 06:56
We wrześniu ub.r spośród wszystkich 56,23 mln kart SIM, kontrolowany przez Deutsche Telekom operator obsługiwał 11,221 mln kart, a jego udział rynkowy sięgał 19,99 proc.
Dane te oznaczają, że w ciągu ostatniego kwartału ub.r. baza klientów telekomu skurczyła się o 587 tys., przy czym firma odnotowała drugi kwartał z rzędu przyrost liczby abonentów (o 70 tys. do 6,612 mln), a spadek - podobnie jak pozostałe sieci komórkowe - w segmencie telefonii na kartę (o 657 tys. kart do 4,022 mln w kwartał).
Start-up założony przez Filipa Kozerę chce zrewolucjonizować tworzenie narzędzi AI. Cieszy, że inwestorzy wyłożyli na niego właśnie fortunę, ale i martwi, że polskie technologie wypływają za granicę.
Wydarzenie Polska Moc Biznesu łączy przedsiębiorców, milionerów, małych przedsiębiorców, korporacje z organizacjami pozarządowymi, stowarzyszeniami i fundacjami. To miejsce wzajemnej inspiracji. W tym roku szczególnie wiele miejsca poświęcimy bezpieczeństwu i sprawom społecznym – zapowiada Artur Beck, pomysłodawca i producent wydarzenia Polska Moc Biznesu.
Spółka kontrolowana przez francuski rząd łamie polskie prawo i naraża polski Skarb Państwa na wielkie straty podatkowe – ostrzega Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Szarą Strefą Gier i Zakładów Wzajemnych „Graj Legalnie”.
Już 2 grudnia, na PGE Narodowym w Warszawie, odbędzie się Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu 2024 – jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w kraju. Kongres łączy liderów biznesu, przedstawicieli administracji publicznej, organizacji pozarządowych i środowiska naukowego, by wspólnie kreować rozwiązania wspierające gospodarkę opartą na zrównoważonym rozwoju i społecznej odpowiedzialności.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Wioska na włoskiej Sardynii chce przyciągnąć nowych mieszkańców. Po wyborach prezydenckich w USA stawia na Amerykanów rozczarowanych wynikiem głosowania. Domy można kupić już za 1 euro.
Nie jest pewne, czy Unia Europejska weźmie sobie do serca rekomendacje Mario Draghiego. Jeśli jednak to zrobi, można być pewnym, że w sektorze telekomunikacyjnym będzie skandal.
Nie może być tak, że duzi dostawcy treści i aplikacji stali się de facto największymi dostawcami łączności, ale nie podlegają zasadom obowiązującym operatorów telekomunikacyjnych. Potrzebujemy równych szans – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Dominique Leroy, członkini zarządu Deutsche Telekom.
Deutsche Telekom sięga po polską platformę wspierającą internetowych twórców i influencerów. Inwestycja w start-up znanego w branży gamingu „Sawika” otwiera spółce drzwi do ekspansji.
Pod koniec marca Deutsche Telekom ogłosił wycofanie się z Rosji. Okazuje się jednak, że niektórzy rosyjscy pracownicy najwyraźniej nadal pracują dla niemieckiej firmy. Z Turcji oraz z Rosji – pisze niemiecki „Handelsblatt”.
T-Mobile US Inc. i Sprint Corp. są gotowe do połączenia się w jedną spółkę. W wyniku połączenia powstanie gigant sieci komórkowej, który będzie konkurować z liderami branży - AT & T Inc. i Verizon Communications Inc.
Operatorzy sieci komórkowych stosowali do tej pory strategię: nałowimy nowych klientów dobrymi cenami i promocjami. Z pewnością zwłaszcza Play był w tym bardzo skuteczny.
Nadchodzi kolejna fala wyprzedaży akcji telekomów przez europejskie rządy. To nie znaczy, że utracą one kontrolę nad często strategicznymi aktywami.
Deutsche Telekom, w Polsce właściciel sieci komórkowej T-Mobile, zwiększy wydatki na sieć telekomunikacyjną na swoim rodzimym rynku, aby sprostać konkurencji ze strony m.in. Vodafone i Telefoniki.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas