Aktualizacja: 29.12.2020 06:15 Publikacja: 29.12.2020 05:01
Foto: AFP
W Wielkiej Brytanii zmarło jak dotąd 71 217 chorych na COVID-19 (w Europie więcej zgonów zakażonych koronawirusem było tylko we Włoszech), zakażenie wykryto u 2 336 688 osób (w Europie większą liczbę zakażeń wykryto tylko we Francji i Rosji).
Według autorów opracowania przygotowanego przez Londyńską Szkołę Higieny i Medycyny Tropikalnej bez intensywnego programu szczepień przeciw COVID-19, połączonego z trwającym cały styczeń lockdownem, liczba hospitalizacji zakażonych, liczba chorych na COVID-19 na oddziałach intensywnej terapii oraz liczba zgonów zakażonych w 2021 roku będzie "przewyższać poziomy notowane w 2020 roku".
Bruksela pracuje nad przepisami, które mają zapewnić produkcję leków kluczowych dla systemu ochrony zdrowia w UE. Firmy farmaceutyczne czekają na dedykowany fundusz wsparcia finansowego.
Receptę na bezpłatny lek uprawniony pacjent - dziecko do 18. roku życia i senior po 65. roku - dostanie także podczas prywatnej wizyty w gabinecie lekarza.
Kontrolerzy sprawdzą funkcjonujący system ochrony zdrowia w zakresie farmacji, w tym ewentualne nieprawidłowości dotyczące zmniejszenia liczby aptek i pogorszenia dostępu do leków dla pacjentów. Liczba aptek i punktów aptecznych w Polsce spada.
Analiza danych prawie 2 milionów osób ujawnia nowe informacje na temat skutków przyjmowania leków GLP-1, wykorzystywanych w leczeniu cukrzycy i otyłości. Oprócz niekwestionowanych zalet, naukowcy wskazują na konkretne ryzyka.
W przeszłości leczenie ograniczało się do czterech cykli chemioterapii i kończyło się, bo następował zgon chorego. Nowoczesne terapie pozwalają leczyć ich o wiele dłużej – mówi prof. Dariusz M. Kowalski, onkolog.
Fundamenty rzetelnego raportowania zagadnień ESG zgodnie z ESRS oraz wskazanie na istotne zagadnienia praktyczne, które pozwolą na prawidłowe przeprowadzenie procesu identyfikacji koniecznych ujawnień, zbierania danych i raportowania w firmie.
Papież Franciszek, który zmaga się w szpitalu z obustronnym zapaleniem płuc, jest w stabilnym stanie, a wyniki ostatnich badań krwi wykazały „nieznaczną poprawę” - poinformował Watykan w najnowszym komunikacie.
Niedobór pieniędzy w Narodowym Funduszu Zdrowia może w latach 2025-28 sięgnąć 249 mld zł. Tymczasem przepisy będą utrudniały rządowi zasypywanie tej luki – wynika z raportu „Finanse ochrony zdrowia pod ścisłym nadzorem procedury nadmiernego deficytu”.
Brytyjskie myśliwce Typhoon mogą być wysłane w charakterze sił gwarantujących utrzymanie pokoju na Ukrainie - informuje „The Times”.
O myśliwych w Polsce to tylko dobrze albo wcale. Kto krytykuje, ten ignorant i hejter.
Wsłuchano się w głosy medyków, którzy oczekiwali na zwiększenie ich ochrony podczas interwencji. Środki na szkolenia dla ratowników będą mogły przekazać samorządy.
Wprowadzamy pewne zmiany w zarządzaniu kolejką – w przypadku wizyt u specjalistów – po to, by pacjenci pierwszorazowi nie byli przyjmowani sześć, osiem, dziesięć razy w ciągu jednego roku. To spowoduje, że te kolejki będą mniejsze - powiedziała minister zdrowia Izabela Leszczyna.
Bruksela pracuje nad przepisami, które mają zapewnić produkcję leków kluczowych dla systemu ochrony zdrowia w UE. Firmy farmaceutyczne czekają na dedykowany fundusz wsparcia finansowego.
Do końca lutego liczba zachorowań będzie utrzymywała się na poziomie 150 tys. tygodniowo – mówi dr Paweł Grzesiowski, główny inspektor sanitarny.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas