RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 14.08.2019 10:30 Publikacja: 14.08.2019 10:09
Foto: fot. KPRM
Kamiński zastąpił na stanowisku nową marszałek Sejmu Elżbietę Witek, która szefową MSWiA była zaledwie dwa miesiące - 4 czerwca zastąpiła na stanowisku szefa resortu spraw wewnętrznych Joachima Brudzińskiego, który zdobył mandat eurodeputowanego.
Witek zastąpiła Marka Kuchcińskiego, który zapowiedział swoją dymisję 8 sierpnia, w związku z kontrowersjami wokół jego lotów samolotem rządowym.
„Czy Pani/Pana zdaniem inny polityk obecnej koalicji byłby lepszym premierem niż Donald Tusk?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Polskim przedsiębiorcom dostarcza nowoczesne rozwiązania finansowe, wyznacza standardy w branży leasingowej. Zaczęło się skromnie – od jednego aktu założycielskiego i sporych ambicji. Dziś PKO Leasing jest liderem polskiego rynku leasingowego, który napędza małe i duże biznesy. Jak wyglądało 25 drogi na szczyt?
Myślę, że w 2024 roku w Warszawie pokazałam, że potrafię skutecznie rywalizować z Rafałem Trzaskowskim i jestem gotowa na kolejną turę na szczeblu krajowym – mówi „Rzeczpospolitej” Magdalena Biejat, kandydatka Nowej Lewicy na prezydenta.
Donald Tusk ostro skrytykował nieobecność wspieranego przez PiS kandydata na prezydenta Karola Nawrockiego na uroczystości otwierającej polską prezydencję w Unii Europejskiej. "Pytanie jest proste i śmiertelnie poważne: czy chcecie prezydenta budującego bezpieczną i silną Europę, czy takiego, który wspólnie z Putinem i jego sojusznikami będzie ją rozwalał?" - zapytał we wpisie w mediach społecznościowych.
„Jak po roku sprawowania władzy przez rząd Donalda Tuska zmienił się Pani/Pana zdaniem stan praworządności w Polsce?” - takie pytanie zadaliśmy w sondażu SW Research dla rp.pl.
Nadchodzi nowy etap rozwoju całej gospodarki. Z siecią 5G nam wszystkim będzie żyło się lepiej i bezpieczniej – przekonuje Orange Polska.
W Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. - 21 stycznia przed Parlamentem Europejskim przedstawię ambitne plany UE, całej Europy oraz polskiej prezydencji na te wyjątkowo trudne 6 miesięcy - mówił premier Donald Tusk.
Bank Pekao S.A. wprowadza zmiany w aplikacji PeoPay, dostosowując ją do potrzeb klientów prowadzących działalność gospodarczą. Rozszerzenie opcji personalizacji oraz dodanie elementów, które odróżniają profil firmowy od indywidualnego, to kolejny krok w rozbudowie oferty skierowanej do przedsiębiorców.
W planach jest posiedzenie Zgromadzenia Narodowego w Gnieźnie, a także organizacja XII Zjazdu Gnieźnieńskiego – w ten sposób będziemy wspominali tysiąclecie koronacji Bolesława Chrobrego oraz jego następcy Mieszka II.
Ryzyko, które podjął gen. Jarosław Stróżyk, wskazując Macierewicza jako potencjalnego sprawcę „zdrady dyplomatycznej”, może obrócić się przeciwko niemu lub… wzmocnić państwo.
„Jak po roku sprawowania władzy przez rząd Donalda Tuska zmienił się Pani/Pana zdaniem stan praworządności w Polsce?” - takie pytanie zadaliśmy w sondażu SW Research dla rp.pl.
80. rocznica zakończenia II wojny światowej najpewniej upłynie w atmosferze konfliktu, zamiast stać się dużym międzynarodowym wydarzeniem.
Minister przemysłu Marzena Czarnecka powołała zespół odpowiedzialny za opracowanie rozwiązań, mających na celu poprawę funkcjonowania branży hutniczej. Ma on m.in. opiniować założenia projektu krajowej strategii dla sektora hutnictwa.
Jak dowiaduje się "Rz", resort infrastruktury zmieni swoje poprawki do projektu nowelizacji ustawy wiatrakowej. Po dyskusji wewnątrz rządu, resort ten zaproponuje zamiast proponowanej wcześniej dwukrotności wysokości wiatraka, jej jednokrotność.
Na uroczystości inauguracji prezydencji RP w Radzie Unii Europejskiej w Teatrze Wielkim nie pojawi się prezydent Andrzej Duda. "Dla organizatorów nie było to istotne wydarzenie" - oceniła szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Paprocka.
Ministerstwo Infrastruktury na ostatniej prostej przyjęcia przez rząd tzw. dużej liberalizacji ustawy wiatrakowej proponuje wprowadzenie obostrzeń lokalizacyjnych względem dróg krajowych. Propozycja spotkała się już ze wstępną krytyką.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas