Aktualizacja: 16.07.2019 14:57 Publikacja: 16.07.2019 14:53
Foto: AdobeStock
Stany Zjednoczone mają zamiar w ten sposób walczyć z rasizmem.
Na początku lipca w Kalifornii podpisano ustawę, na mocy której dyskryminacja z powodu noszenia naturalnych włosów uznawana jest za akt rasistowski. Nowy Jork poszedł w ślad za Kalifornią, wprowadzając w piątek takie samo prawo. Konsekwencje dla osób, które nie będą go przestrzegać, mogą być poważne. - Przez większość historii naszego narodu ludzie kolorowi, szczególnie kobiety, byli marginalizowani i dyskryminowani tylko z powodu ich fryzur lub tekstury ich włosów - powiedział gubernator Andrew Cuomo. - Podpisując ten akt prawny, robimy ważny krok w kierunku skorygowania tej historii i zapewnienia, że ??ludzie o innym kolorze skóry są chronieni przed wszelkimi formami dyskryminacji - dodał.
Wolna Wigilia w zamian za pracę 6 stycznia lub 1 maja? Ponad połowa Polaków jest „za” – wynika z sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”. Pomysłem, by 24 grudnia był dniem wolnym od pracy, zajmuje się w tym tygodniu Sejm.
Kolejka Polaków chcących wrócić do ojczyzny może być rozładowywana przez 21 lat, jeśli państwo nadal nie będzie traktowało priorytetowo repatriacji. „Rzeczpospolita" dotarła do raportu, który uderza w rządy PiS.
Andrzej Stróżny, były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego z grupą byłych agentów założył stowarzyszenie reklamujące się jako „niezależni w służbie dla Polski”. Czy to podwaliny pod BBN?
„Czy Europa bez pomocy USA jest w stanie Pani/Pana zdaniem udzielić Ukrainie pomocy wystarczającej do stawiania oporu Rosji?” - takie pytanie zadaliśmy w sondażu SW Research dla rp.pl.
W kultowym filmie „Czterdziestolatek”, który został nakręcony w latach 70., budowlańcami, inżynierami, kierownikami i prezesami są mężczyźni. To oni wykuwają kilofami przyszłość narodu na poligonach dworca centralnego czy Trasy Łazienkowskiej. A kobiety….?
Ekspercka komisja opiniuje planowane zakupy zabytkowych obiektów do muzeów, które podlegają Ministerstwu Kultury. Dotychczas pozwoliła na zakup 41 obiektów, ale nie bezwarunkowo.
Zmarł John Tinniswood, 112-letni Brytyjczyk, który od kwietnia 2024 roku był uznawany za najstarszego żyjącego na świecie mężczyznę.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło, że dwójka Polaków podróżujących statkiem, który zatonął w Egipcie, została uznana za zaginionych. Wciąż trwa akcja poszukiwawcza.
W wyniku współpracy CBŚP i mazowieckiego pionu ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej, w Gliwicach zlikwidowano laboratorium klefedronu (4-CMC). Łącznie przejęto około pół tony narkotyków. W związku ze sprawą zatrzymano mężczyznę, będącego z wykształcenia chemikiem.
Migranci będą uzupełniać niedobory na rynku pracy tam, gdzie te niedobory rzeczywiście występują, i nie wpływa to na wynagrodzenia Polaków – mówi w rozmowie o strategii migracyjnej Maciej Duszczyk, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.
Tylko w latach 1945–1946 repatriowano do Polski prawie 2 mln ludzi. Rządowi PiS udało się niecałe 5 tysięcy. Ważniejsze były korupcyjne wizy dla migrantów.
Kolejka Polaków chcących wrócić do ojczyzny może być rozładowywana przez 21 lat, jeśli państwo nadal nie będzie traktowało priorytetowo repatriacji. „Rzeczpospolita" dotarła do raportu, który uderza w rządy PiS.
Ustawa o związkach partnerskich da szansę wydobycia się z cienia osobom, które funkcjonują de facto bez żadnych praw – mówi adwokatka Maria Sankowska-Borman z Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego
Elitarne grono dzieł sztuki, które sprzedano na aukcji za kwotę co najmniej 100 milionów dolarów, powiększyło się o kolejną pracę. Wszystko za sprawą licytacji w domu aukcyjnym Christie's.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas