Za niespełna dwa miesiące kończy się w Instytucie realizacja programu „Nowoczesny Szpital, Nowoczesny ZOZ". Na czym polega ten projekt?
Jest to wdrażanie e-usług w drodze rozbudowy infrastruktury informatycznej w zakresie związanym z podstawową, statutową działalnością zarówno Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego, jak i partnerów projektu, realizowaną w ramach publicznego systemu ochrony zdrowia. Celem projektu jest rozwój e-usług świadczonych w obszarze ochrony zdrowia. Beneficjentami projektu będą osoby i instytucje korzystające z usług zarówno Instytutu, jak i partnerów projektu. W ramach projektu wdrożony został również system obsługi elektronicznej dokumentacji medycznej, co pozwoli zredukować do minimum tworzenie dokumentacji papierowej, usprawni procesy związane z pacjentem, placówkami ochrony zdrowia, a także z aptekami.
Na co konkretnie zostaną wydane pieniądze z projektu?
W ramach projektu stworzyliśmy e-rejestracje, e-konsultacje, e-wywiad, e-dokumentacje, e-powiadomienia, e-partner, e-obchód, e-informator. Utworzone zostanie także repozytorium elektronicznej dokumentacji medycznej, zakupiona infrastruktura sprzętowa IT wraz z oprogramowaniem. Przeprowadzimy także migrację bazy danych na bardziej wydajny silnik bazy danych.
Telemedycyna i e-usługi to teraz sprawa bardzo na czasie. Pytanie, czy po okresie pandemii wciąż będzie nimi tak duże zainteresowanie.