Aktualizacja: 11.10.2018 09:12 Publikacja: 18.10.2018 00:01
Foto: Fotorzepa/Darek Golik
Rzeczpospolita: Czego dotyczą wybory samorządowe?
Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy: One dotyczą samorządów, ale tu chodzi też o coś więcej. Sukces Polski ostatnich 30 lat to siła niezależnych samorządów. Dlaczego niektóre państwa regionu, np. Ukraina, sobie nie radzą? Bo nie tworzyły mocnych samorządów i nie oddawały władzy bliżej obywateli. Polacy bardziej niż politykę centralną szanują samorządy. Znają i ufają swoim gospodarzom. My chcemy wzmacniać samorządy i zostawić więcej podatków w ich rękach. PiS chce centralizacji.
„Który z kandydatów na prezydenta ma Pani/Pana zdaniem większą szansę na to, by być prezydentem łączącym Polaków o różnych poglądach politycznych?” - takie pytanie zadaliśmy w sondażu SW Research dla rp.pl. Do wyboru ankietowani mieli dwóch kandydatów, którzy prawdopodobnie spotkają się w II turze - Rafała Trzaskowskiego i Karola Nawrockiego.
Nasze roboty zostały zaprojektowane z myślą o zadaniach wymagających szybkości i precyzji. Ich konstrukcja pozwala na wykonywanie powtarzalnych ruchów efektywnie i z wielką dokładnością – mówi Takanori Inaho, prezes Epson Europe.
Kto zyskał najbardziej na starciu Zbigniew Ziobro kontra komisja śledcza ws. Pegasusa i czy to rzeczywiście byli politycy po jednej ze stron? Co przyniosły politycznie komisje śledcze w ogóle? To tematy nowego odcinka podcastu "Polityczne Michałki" - najnowszy komentarz do wydarzeń w Sejmie.
Przewodnicząca komisji ds. Pegasusa Magdalena Sroka wyjaśniła decyzję o zwróceniu się do sądu o 30-dniowy areszt wobec byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.
Oni doskonale wiedzą, że obsesja Donalda Tuska sprawą Pegasusa wiąże się z perypetiami jego przyjaciela, Sławomira Nowaka - mówił na konferencji prasowej w Sejmie były minister sprawiedliwości, poseł PiS Zbigniew Ziobro.
Komisja śledcza ds. Pegasusa zakończyła posiedzenie, podczas którego miała przesłuchać byłego ministra sprawiedliwości, posła Zbigniewa Ziobrę.
Aby spokojnie spędzać czas wolny od zajęć, warto pamiętać o dobrym przygotowaniu do wyjazdu – w tym o odpowiednim ubezpieczeniu.
„Który z kandydatów na prezydenta ma Pani/Pana zdaniem większą szansę na to, by być prezydentem łączącym Polaków o różnych poglądach politycznych?” - takie pytanie zadaliśmy w sondażu SW Research dla rp.pl. Do wyboru ankietowani mieli dwóch kandydatów, którzy prawdopodobnie spotkają się w II turze - Rafała Trzaskowskiego i Karola Nawrockiego.
Zaledwie 19 funkcjonariuszy straciło w ubiegłym roku świadczenie emerytalne w efekcie skazującego wyroku. Jeszcze w 2017 r. takich osób było ponad trzy razy tyle.
Zbigniew Ziobro jest przekonany, że odniósł sukces nie zeznając przed komisją śledczą ds. Pegasusa. Podobnie uważają członkowie komisji, którzy są zadowoleni, że nie grali w show do scenariusza byłego ministra sprawiedliwości. Obie strony mają plan na kolejne tygodnie.
Potężne pieniądze z funduszy europejskich czekają na firmy szukające wsparcia dla inwestycji m.in. w badania i rozwój, cyfryzację, wdrażanie innowacji, zazielenianie działalności czy wyjście na świat. Nabór organizują PARP i NCBR.
Styczeń kończy się nam kompromitacją polskiego państwa i całej klasy politycznej.
„Dziadkiem z Wehrmachtu” grano przeciw Sławomirowi Mentzenowi w 2023 r. i Donaldowi Tuskowi w 2005 r., czyli wiele lat po wojnie. A co myślano o Konradzie Swinarskim (1929–1975), wybitnym reżyserze, którego brat był w Waffen SS, a matka podpisała folkslistę?
Destabilizacja sytuacji politycznej w Berlinie i Paryżu długofalowo nie jest niczym dobrym. Jeśli jednak chcemy ją przekuć w szansę, mamy dobry moment, by odnowić polityczny ład w Europie. Ponad sześć dekad po francusko-niemieckim traktacie elizejskim i ponad 30 lat po polsko-niemieckim traktacie o dobrym sąsiedztwie musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy mamy do tego konieczną wyobraźnię.
W 1988 roku przyjąłem propozycję zostania członkiem Biura Politycznego PZPR, ponieważ rozumiałem, że generał Jaruzelski potrzebuje wokół siebie osób, które będą wspierać porozumienie się z Solidarnością - mówi Janusz Reykowski, psycholog i działacz polityczno-społeczny.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas