Aktualizacja: 21.04.2021 06:11 Publikacja: 20.04.2021 22:44
Derek Chauvin w sądzie (z prawej)
Foto: AFP PHOTO / COURT TV
Chauvin został uznany za winnego morderstwa drugiego stopnia, które w amerykańskim systemie prawnym jest zbliżone do zabójstwa w zamiarze ewentualnym. W przeciwieństwie do pierwszego stopnia, nie zakłada, że sprawca działał intencjonalnie. Ława przysięgłych uznała Chauvina winnym także dwóch innych zarzutów - morderstwa (ang. murder) trzeciego stopnia i zabójstwa (ang. manslaughter) drugiego stopnia.
Były policjant został wyprowadzony z sądu w kajdankach. Do czasu ogłoszenia wyroku przez sąd (w ciągu ośmiu tygodni) będzie przebywał w areszcie. Nie może wyjść za kaucją. - To punkt zwrotny w historii - powiedział w pierwszym komentarzu prawnik rodziny Floydów. Tim Walz, gubernator Minnesoty, nazwał werdykt „ważnym krokiem naprzód na rzecz sprawiedliwości”.
Po reelekcji Donalda Trumpa wzrosło zainteresowanie obywateli USA wyjazdami za granicę – informuje cnbc.com. Wyjeżdżać chcą m.in. fachowcy którzy liczą na znalezienie pracy w którymś z europejskich krajów.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Kiedy i jakich opadów śniegu można spodziewać się w nadchodzącym sezonie zimowym? W najnowszych, sezonowych prognozach modeli ECMWF i UKMO widać ciekawą zgodność dla całego kontynentu europejskiego.
Premier Australii Anthony Albanese zapowiedział, że rząd przyjmie przepisy zakazujące korzystania z mediów społecznościowych osobom poniżej 16 roku życia. Australijski rząd podkreśla, że wprowadzając takie przepisy stanie się światowym liderem w tym zakresie.
Prawie trzy czwarte Rosjan nie wie, co oznacza święto wprowadzone przez Władimira Putina. Ale świętują.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
IKEA zapowiedziała wpłatę na fundusz dla osób, które wykonywały pracę przymusową w czasach NRD. Firma korzystała w tym czasie m.in. z pracy więźniów politycznych. Niemieccy historycy alarmują, że podobna odpowiedzialność dotyczy też innych marek.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Właśnie ukazał się „Ja to ktoś inny” Jona Fossego, trzeci i czwarty tom opus magnum noblisty – wielotomowej „Septologii” o życiu malarza Aslego.
„Dunder albo kot z zaświatu” to jedna z popularnych dziś paragrafówek.
Książka „Alicja. Bożena. Ja” Jerzego Żurka to dowód złego smaku tak autora, jak i wydawcy.
Ally Pankiw w „Żarty się skończyły” przygląda się, jak ból bohaterki wpływa na jej proces twórczy.
Druga część „Jokera” będzie miała formę musicalu, co intryguje mnie jeszcze bardziej, zwłaszcza że występuje w niej Lady Gaga.
Wyreżyserowany przez Krystynę Jandę w OCH-Teatrze „Koniec czerwonego człowieka” to jeden z najbardziej poruszających i wciągających spektakli, jakie oglądałem od dawna.
Odpowiedź na pytanie o nasze powinności w obliczu zmian klimatycznych nie jest prosta.
Bez opozycji jakiegoś „wzorca” męskości trudno będzie zdefiniować kobiecość.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas