Kancelarie, które zaprosiliśmy do udziału w rankingu, po raz drugi mogły wybrać, czy chcą rywalizować z innymi liczbą prawników czy też wolą wziąć udział w klasyfikacjach, w których nie ma wymogu zatrudniania prawników z uprawnieniami.
Tegoroczną nowością jest podział na podkategorie: restrukturyzacja, odszkodowania, windykacja, który uwzględnia specyfikę poszczególnych specjalizacji w kategorii nowe prawo.
Bez konkurencji w rankingu
Rynek kancelarii odszkodowawczych reprezentuje w tym roku tylko jeden podmiot – Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych A. Łebek i Wspólnicy z Wrocławia. To jedna z największych kancelarii odszkodowawczych w Polsce. W 2019 r. obsługiwała prawie 11,5 tys. osób fizycznych z całej Polski, które walczą o odszkodowanie za wypadek komunikacyjny lub w pracy.
– Rok 2019 był bardzo dobry dla kancelarii. Nasza działalność trochę się zmieniła, nie przyjmujemy już każdej sprawy, z którą zgłoszą się klienci. Skupiliśmy się na dużych, skomplikowanych, uznanych za przedawnione, o precedensowym charakterze. Stać nas na to, by pozostałe sprawy zostawić konkurencji – mówi adwokat Aniela Łebek.
A wbrew skromnej reprezentacji tego sektora w rankingu, konkurencja jest duża. – I między innymi ona jest powodem stopniowego obniżania przez nas stawek w ciągu 15 lat działalności – dodaje mec. Łebek.