Aktualizacja: 22.04.2020 16:05 Publikacja: 22.04.2020 16:05
Foto: Fot./Lockheed Martin.
Lockheed Martin miał lepszy I kwartał (do 29 marca) od przewidywań analityków, choć obniżył prognozę rocznych obrotów. Zysk netto wyniósł 1,72 mld dolarów wobec 1,7 mld rok temu (6,08 dolara na akcję po 5,99 dolarów), obroty wzrosły o 9,2 proc. do 15,65 mld (analitycy liczyli na 15,08 mld). Dział lotniczy poprawił sprzedaż o 14 proc. do 6,4 mld dolarów. Koncern spodziewa się w całym roku zysku na akcję 23,80 dolarów (w środku widełek) i obrotów 62,25-64 mld wobec wcześniejszych 62,75-64,25 mld.
12 stanowisk w wymaganej formie i czasie, jedno po terminie, dwa bez formy pisemnej. Wysyp pomysłów na ceny wywoławcze. Czytamy pisma do Urzędu Komunikacji Elektronicznej w przeddzień aukcji częstotliwości 700/800 MHz.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Przekroczenie progu 2 proc. PKB w wydatkach na obronność będzie dla Europy konieczne. Tylko w ten sposób będzie ona w stanie się obronić nie korzystając z parasola ochronnego USA - wynika z analizy niemieckiego instytutu badawczego Ifo.
Firma z Hongkongu zaprzestała montażu sprzętu w swoich zakładach w Rosji. Powstawały tu telewizory m.in. Sony, Sharp i Philips. Powodem są trudności z płatnościami za komponenty kupione w Chinach, a także groźba strat wizerunkowych dla w obliczu wojny rozpętanej przez Putina.
Jest czwartek, 7 października, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek przedstawia kluczowe wiadomości gospodarcze.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
W czasie swojej pierwszej kadencji prezydent Donald Trump mocno, często bezpośrednio w rozmowach z przywódcami innych krajów, promował sprzedaż amerykańskiego uzbrojenia na świecie. Teraz może być podobnie.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Witamina D wchłania się przez skórę. Jednak dzisiejszy tryb życia, używanie kremów z filtrem czy chociażby zanieczyszczenie powietrza sprawiają, że nie otrzymujemy odpowiedniej dawki promieniowania UV. Niedobory mogą natomiast negatywnie wpływać na zdrowie.
Zespół badaczy zajmujących się sztuczną inteligencją i medycyną ogłosił, że opracował model AI, który ma być dużo dokładniejszy w przewidywaniu postępu nowotworów piersi niż standardowe testy dostępne obecnie w szpitalach.
Na chorobę Alzheimera cierpi blisko siedem milionów Amerykanów. Póki co nie istnieje na nią lekarstwo, choć ostatnie badania wskazują, że Ozempic, lek na cukrzycę i otyłość, może zmniejszyć ryzyko zachorowania.
Gorączka zachodniego Nilu występuje głównie w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Zachorowania notowane są jednak również w innych rejonach, między innymi w Europie. Wszystko wskazuje na to, że choroba pojawiła się również w Polsce.
W Polsce odnotowano drastyczny wzrost liczby zachorowań na krztusiec - wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Tylko w ostatnich dwóch tygodniach października zachorowało 3849 osób.
W Niemczech wykryto nową odmianę wirusa wywołującego mpox, czyli tzw. małpią ospę. To pierwszy przypadek zakażenia wariantem 1b u naszego zachodniego sąsiada. Od miesięcy szczep ten rozprzestrzenia się w kilku krajach afrykańskich.
Od 1 października lek przeciwcukrzycowy z grupy analogów glukagonopodobnego peptydu-1 (GLP-1) Trulicity przestał być objęty refundacją. W przypadku innych leków tego typu występuje natomiast problem z dostępnością.
Słowacki rządowy pełnomocnik ds. dochodzenia w sprawie pandemii uważa szczepionki mRNA za niebezpieczne i wzywa do ich zakazania. Kwestionuje on również samą pandemię COVID-19.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas