„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Czytaj za 19 zł kwartalnie!
Aktualizacja: 08.07.2016 08:31 Publikacja: 08.07.2016 08:26
Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała
Prezydent Duda mecz mógł obejrzeć w polskiej stolicy, a zanim to zrobił udzielił wywiadu „Rzeczpospolitej”. Na temat szczytu. Rozmowa nosi tytuł „Polska odniosła sukces”.
Na pytanie, czy nie Polsce nie grozi członkowstwo drugiej kategorii w sojuszu, Andrzej Duda odpowiedział: „Zawsze mówiłem, że Polska jest w NATO i że chciałbym, aby też NATO było w Polsce. W tym sensie najbardziej dosłownym, czyli stałej obecności wojsk. Oczywiście można dyskutować, czy to powinny być takie bazy czy inne. Dla mnie ważne jest, że będą żołnierze, będzie infrastruktura obronna, że będziemy intensyfikować wspólne działania, jeżeli chodzi o manwery czy ćwiczenia. Może nawet stała rotacyjna obecność z punktu widzenia doskonalenie techniki wojskowej i współdziałania sił NATO z różnych państw będzie nawet lepsza”.
Marcin Romanowski oszukał wymiar sprawiedliwości i nie działał sam, uciekając na Węgry. Czy obrońca i koledzy z PiS świadomie wprowadzali prokuraturę i opinię publiczną w błąd? O azyl na Węgrzech będą się ubiegać inni politycy Jarosława Kaczyńskiego.
Atak w stylu islamistów dokonany w Niemczech przez zamachowca, który przedstawiał się jako największy krytyk islamu i popierał antymuzułmańską AfD, rozpętuje kolejną debatę o imigracji.
Po wysunięciu kandydatury prezydenta Andrzeja Dudy na członka Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego okrzykom zdziwienia nie było końca. Niesłusznie. Przecież pasuje tam jak ulał, może nawet zostanie szefem?
Dzień po rozmowie premiera Donalda Tuska z współprzewodniczącym Nowej Lewicy Włodzimierzem Czarzastym nadal nie jest jasne, co dalej z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Dariuszem Wieczorkiem. W Nowej Lewicy rośnie konsternacja wokół całej sprawy.
Play, czyli najpopularniejszy operator komórkowy, w ostatnich latach dynamicznie rozwija się w obszarze usług internetu światłowodowego i telewizji. Widać to nie tylko przez pryzmat oferty, ale również infrastruktury. Firma buduje sieć stacjonarną w całej Polsce, w każdym kwartale przyłączając do niej kolejne dziesiątki tysięcy gospodarstw domowych. Od lat rośnie też liczba nadajników operatora. Wszystko dlatego, że zapotrzebowanie na szybki internet i zużycie danych w domu i poza domem rośnie w niespotykanym tempie.
Pod koniec roku w telewizji nawet poważni naukowcy zamieniają się we wróżbitów, bo dziennikarzy i widzów najbardziej interesuje przyszłość. Problem w tym, że proroctwa odnośnie do przyszłości są mało wiarygodne.
Nadejście nowego roku to często czas postanowień. Mogą one dotyczyć różnych obszarów naszego życia, choć z ich realizacją… bywa różnie. Warto więc skupić się na takich, które są dość proste w wykonaniu i jednocześnie przyniosą nam wymierne korzyści, wygodę i spokój. Pomoże w tym aplikacja PeoPay Banku Pekao S.A. z którą można ćwiczyć dobre nawyki finansowe, uporządkować swój budżet i oszczędzić.
W poniedziałek 23 grudnia o 15.00 premiera nowego podcastu „Rzeczpospolitej” „Globalny Chrząszcz”, autorskiej audycji Jerzego Haszczyńskiego. To wyczekiwana przez wielu czytelników i słuchaczy nowa pozycja w bogatej już ofercie podcastowej dziennika.
„Nie rozumiesz, jak wpłynęłoby to na stabilność naszych rynków finansowych” – miał warknąć kanclerz Niemiec Olaf Scholz w odpowiedzi na argumenty prezydenta RP Andrzeja Dudy w sprawie konfiskaty rosyjskich środków.
Ucieczka posła PiS na Węgry to problem nie tylko dla PiS, ale również dla kandydata partii na prezydenta Polski, który nie potrafi przedstawić stanowiska w jednej z obecnie kluczowych spraw w kraju. Marcin Romanowski skomplikował kampanię Karolowi Nawrockiemu.
Druga część dnia okazała się być sprzyjająca dla złotego. Umacniał się on głównie wobec dolara.
W piątek rano wycena euro spadła poniżej 4,25 zł. Straty odrabiał też złoty. Czy uda się utrzymać dobrą passę?
Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział w Radiu ZET, że raport dotyczący pomocy Ukrainie jest gotowy, ale wstrzymał jego publikację, bo „nie chce stawiać prezydenta i jego kancelarii w niekomfortowej sytuacji”, skoro „liczby będą różne od siebie”. Czy to jest poważne?
Nie chodzi o wejście Zachodu do wojny po stronie Ukrainy, ale o scenariusz, w którym w taką możliwość uwierzy rosyjskie przywództwo.
Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że prezydent Andrzej Duda umocnił się na czele rankingu zaufania do polityków.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas