Aktualizacja: 09.01.2020 16:20 Publikacja: 09.01.2020 16:01
"Statua wolności” Tomaza Schlegla
Foto: AFP
Mierząca osiem metrów drewniana statua Trumpa miała m.in. jego charakterystyczną grzywkę, niebieski garnitur, białą koszulę i czerwony krawat. Została zbudowana w sierpniu ubiegłego roku przez architekta Tomaza Schlegla, który nazwał swoje dzieło „statuą wolności” - według niego miało ono stanowić krytykę populistycznej polityki.
Statua początkowo znajdowała się we wsi Sela pri Kamniku, 30 km od Lublany, ale w grudniu została przeniesiona do pobliskiego miasta Moravce. Powodem przeprowadzki były protesty okolicznych mieszkańców, niezadowolonych z rosnącej gwałtownie liczby turystów, tratujących pola.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Dmitrij Pieskow nie wyklucza, że Władimir Putin zadzwoni do Donalda Trumpa.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski pogratulował telefonicznie Donaldowi Trumpowi zwycięstwa w wyborach prezydenckich w USA.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy rosyjskie drony-kamikadze atakowały Kijów.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
Już niemal tysiąc dni Ukraina broni się przed rosyjską agresją. O losie Ukrainy mogą zdecydować dzisiejsze wybory prezydenckie w USA: Kamala Harris może podtrzymać pomoc dla niej, Donald Trump może szukać kompromisu z Rosją.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Jeden z najbliższych współpracowników Donalda Trumpa, Stephen Miller, zostanie zastępcą szefowej personelu Białego Domu.
„Chciałbym przekazać moim Rodakom życzenia z okazji naszego Święta Niepodległości od Prezydenta-elekta Donalda Trumpa, z którym przed chwilą rozmawiałem” – ogłosił na Twitterze prezydent Andrzej Duda.
Obawa przed barierami celnymi i wojną handlową zachęci do szybkich zakupów, co zwiększy zapotrzebowanie na transport. Wzmożenie nie musi jednak oznaczać ożywienia gospodarczego.
Kreml zdementował doniesienia jakoby prezydent-elekt USA Donald Trump rozmawiał w ostatnich dniach z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. „To czysta fikcja” – zapewnił rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Zapewnił, że nie ma jeszcze konkretnych planów rozmowy Putina z Trumpem.
„Czy kobieta może zostać prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej?” – pyta była premier. W Stanach Zjednoczonych okazało się to niemożliwe, choć jak wylicza „Washington Post” kobiety sięgały do tej pory po władzę w 87 krajach.
Ostatnie przemówienie wygłoszone w roli prezydenta przez Andrzeja Dudę w dniu Narodowego Święta Niepodległości było tak nasycone Stanami Zjednoczonymi, że prezydent mógłby je równie dobrze wygłosić 4 lipca. Nieprzypadkowo.
Na razie wszystko jest w fazie spekulacji i domysłów. Ale sama zapowiedź prezydenta elekta USA o wprowadzeniu 60, a nawet 100 proc. proc. ceł na cały import z Chin już wpłynęła na działalność amerykańskich korporacji.
Zamiast lamentować nad wygraną Donalda Trumpa i snuć obawy dotyczące naszego bezpieczeństwa, warto spojrzeć między Bug a Odrę, i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy my sami na pewno dobrze wypełniamy własne zobowiązania w sferze bezpieczeństwa. A tu można mieć wątpliwości.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas