„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 14.01.2020 06:25 Publikacja: 13.01.2020 19:35
Trybunał Konstytucyjny od dwóch lat nie jest w stanie wypowiedzieć się w sprawie ustawy dezubekizacyjnej
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek
Skoro prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska od dwóch lat nie wydaje wyroku w sprawie zgodności z konstytucją ustawy dezubekizacyjnej, sądy powinny wydawać wyroki w sprawach funkcjonariuszy bez czekania na Trybunał. Polska musi gwarantować prawo do rzetelnego i szybkiego procesu – uznał gdański Sąd Apelacyjny i nakazał toruńskiemu sądowi odwiesić sprawę o obniżenie emerytury byłej funkcjonariuszki. To kolejny sygnał płynący z sądów, że nie ma zgody na bezczynność Trybunału.
Ministerstwo Kultury oraz MSZ nie potwierdzają informacji, które pojawiły się w niemieckich mediach, aby trwały negocjacje na temat zwrotu pakietu dzieł sztuki, w tym manuskryptu średniowiecznej pieśni „Gaude Mater Polonia”.
Fundacja Identitas przyznała nagrodę specjalną byłemu dyrektorowi Muzeum Historii Polski Robertowi Kostrze.
Co planuje Sławomir Mentzen w kampanii prezydenckiej, gdy ta zacznie się formalnie w przyszłym roku? Czym jego strategia różni się od poprzednich kampanii Konfederacji? W "Pałacu Prezydenckim" rozmowa z Bartoszem Bocheńczakiem, szefem sztabu Konfederacji w wyborach prezydenckich.
W Pałacu Rzeczypospolitej w Bibliotece Narodowej na Placu Krasińskich w Warszawie wręczamy Nagrodę „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia.
2 grudnia 2024 - Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie online pt. „Strategie Ochrony Rynku w Obliczu Globalnych Wydarzeń: Antydumping, Protekcjonizm i Ochrona Konkurencyjności w Unii Europejskiej”, które odbędzie się 5 grudnia 2024 roku, w godzinach 13:00 – 15:00. To wyjątkowa okazja, by zgłębić tematykę globalnych nierówności ekonomicznych i ich wpływu na polityki ochrony rynku. Nasz webinar zgromadzi wiodących ekspertów i praktyków, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat obecnych wyzwań i możliwości w globalnym handlu i ochronie rodzimych rynków przed nieuczciwą konkurencją.
Nest Lease, to nowy gracz na polskim rynku leasingowym, będący częścią grupy Nest Bank. Firma powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie mikro i małych przedsiębiorców na elastyczne i nowoczesne rozwiązania finansowe. Dzięki zaawansowanej technologii i indywidualnemu podejściu, Nest Lease planuje w ciągu dwóch lat wejść do grona dziesięciu największych firm leasingowych w Polsce. W rozmowie z Lechem Stabiszewskim, pełniącym funkcję p.o. prezesa zarządu Nest Leasing S.A., przyglądamy się strategii i ofercie Spółki oraz trendom w branży leasingowej.
- Policja działa w ramach prawa - zapewnił komendant główny policji nadinspektor Marek Boroń w rozmowie z TVN24. W ten sposób odpowiedział na pytanie, dlaczego policja nie podjęła kroków, by przeciwdziałać wyjazdowi z Polski posła PiS Marcina Romanowskiego, który jest poszukiwany listem gończym.
Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) to jeden z rodzajów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Żołnierze za swoją służbę otrzymują wynagrodzenie, którego wysokość uzależniona jest od kilku czynników. Jakie będą zarobki w WOT w 2025 roku?
Śledczy od początku byli przekonani, że Romanowski przebywa w Europie. Gdzie? Teraz już wiedzą, bo jego obrońca ogłosił, że rząd Węgier udzielił posłowi azylu.
Mniej obcokrajowców popełnia przestępstwa, a znaczący spadek – o jedną trzecią – dotyczy obywateli Gruzji. Skąd ten zwrot? Ci, którzy łamią prawo, częściej są deportowani.
Podczas interwencji policji w miejscowości Zielona Chocina (województwo pomorskie) śmiertelnie postrzelony został 37-letni mężczyzna.
Służby poszukujące posła PiS Marcina Romanowskiego, byłego wiceministra sprawiedliwości, wiedzą już, gdzie on przebywa - podał serwis wyborcza.pl. - Znamy każdy jego ruch - stwierdził informator.
Media ukraińskie opisały patologie w jednej z jednostek. Służący tam żołnierze byli bici i poniżani. Budowali też dom dowódcy. Władze w Kijowie reagują, dowódca usłyszał zarzuty.
W wyniku eksplozji bomby ukrytej w hulajnodze w Moskwie zginął dowódca rosyjskich wojsk obrony radiologicznej, chemicznej i biologicznej generał Igor Kiriłłow. Wszczęto dochodzenie. Według informacji agencji Reutera, do zamachu przyznali się Ukraińcy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas