Aktualizacja: 26.06.2020 05:54 Publikacja: 25.06.2020 22:04
Foto: Pixabay
Rekordowe wyładowanie zaobserwowano 31 października 2018 roku.
Jest to odpowiednik odległości między Bostonem a Waszyngtonem w Stanach Zjednoczonych lub między Londynem a Bazyleą - przekazała Światowa Organizacja Meteorologiczna.
Prezydentura Trumpa w czasie wojny w Ukrainie to dla Unii Europejskiej równanie z dwoma niewiadomymi. Pierwszy krok należy do polskiej prezydencji.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
Komentuje Tomasz Krzyżak z działu krajowego „Rzeczpospolitej”.
Serwis GoWork.pl to coś więcej niż tylko portal z ofertami pracy. Strona oferuje bowiem dużo szerszy zakres funkcji, które wspierają rozwój kariery. Znajdziesz tu m.in. opinie o pracodawcach, porady dotyczące poszukiwania pracy oraz wiele innych interesujących narzędzi. Jeśl chcesz poznać wszystkie funkcje portalu GoWork, przeczytaj poniższy artykuł i już dziś skorzystaj z jego możliwości.
W sobotę 21 września w Warszawie odbył się 25. już Bieg po Nowe Życie, największe w Polsce wydarzenie promujące donację i transplantacje narządów.
Trener Franciszek Smuda o presji, możliwych zmianach i wierze w zwycięstwo nad Czechami
Łazik Perseverance pobrał na Marsie próbkę skały nazwaną Silver Rock, która ma strukturę „niepodobną do niczego, co widzieliśmy”. Naukowcy wiążą z nią ogromne nadzieje i liczą, że w znaczący sposób przyczyni się od odkrywania historii Marsa.
Uczestnicy symulowanej misji kosmicznej doświadczali problemów ze wzrokiem zbliżonych do tych, na jakie skarżą się kosmonauci przebywający na ISS (Międzynarodowej Stacji Kosmicznej) – wynika z badań przeprowadzonych przez naukowczynie z Politechniki Wrocławskiej. To może oznaczać, że część dolegliwości, na jakie skarżą się astronauci, może wynikać nie tyle z przebywania w kosmosie, co z samego faktu zamknięcia w niewielkiej przestrzeni oraz ze stresu łączącego się z takimi misjami. To dobra wiadomość dla lotów kosmicznych. Oznacza, że przynajmniej części niepożądanych objawów można zapobiegać.
Dyskusja o pochodzeniu tzw. fal chóralnych toczy się od dziesięcioleci. Najnowsze badanie pokazuje nowy kontekst występowania i cech tego zjawiska. Czym jest tajemniczy „śpiew z kosmosu”? Co udało się odkryć odnośnie pochodzenia sygnału?
Asteroida 2024 YR4 została zaobserwowana przez teleskopy na Hawajach, w Chile i RPA, 25 grudnia 2024 roku. Na skali Torino wyznaczającej poziom zagrożenia katastrofą kosmiczną, asteroida ta uzyskuje 3 co oznacza, że szansa zderzenia tego ciała niebieskiego z Ziemią przekracza 1 proc.
Amatorów obserwacji astronomicznych ucieszą zapewne medialne zapowiedzi zbliżającej się „wyjątkowej parady planet”. Ta ma być widoczna na nocnym niebie już pod koniec stycznia. O jakim zjawisku mowa i czy faktycznie jest wyjątkowe?
W Houston inżynierowie przy konsoli dynamiki lotu, wciąż nie rozumiejąc tego, co pokazywał radar, zadzwonili do oficera ds. bezpieczeństwa: może on coś widział? – Wszystko wybuchło – odpowiedział. – Powtórz? – Wybuchło. – Co wybuchło? – Wahadłowiec.
Dotychczas głównie krzem i arsenek galu były materiałami wykorzystywanymi do produkcji ogniw słonecznych, ale pojawia się nowy konkurent: organiczne ogniwa słoneczne. Okazuje się, że takie panele są bardziej odporne na szkodliwe promieniowanie.
Naukowcy zidentyfikowali zjawisko, które może służyć jako „system wczesnego ostrzegania” przed rozbłyskami słonecznymi. Rozbłyski mogą być niebezpieczne nie tylko dla obiektów w kosmosie. Wpływają także na infrastrukturę telekomunikacyjną na Ziemi, np. zmniejszając dokładność sygnału GPS czy zakłócając sygnały radiowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas