Głos na Prawo i Sprawiedliwość zadeklarowało 36,9 proc. ankietowanych przez Estymator dla portalu dorzeczy.pl. Oznacza to spadek poparcia o 0,5 pkt. proc. w porównaniu do poprzedniego badania, realizowanego przed tygodniem. Na drugim miejscu w sondażu znalazła się Koalicja Obywatelska - obecnie chce na nią zagłosować 30,5 proc. odpowiadających w badaniu. W tym przypadku w ciągu ostatniego tygodnia poparcie spadło minimalnie - o 0,1 pkt. proc.
Poparcie dla kolejnych komitetów wyborczych - Trzeciej Drogi, Konfederacji i Lewicy - jest niemal identyczne. Koalicyjna lista Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050 uzyskała 9,4 proc. wskazań, przy spadku poparcia o 0,2 pkt. proc. Uzyskane głosy pozwoliłyby jednak wspólnej liście Władysława Kosiniaka-Kamysza i Szymona Hołowni przekroczyć ośmioprocentowany próg wyborczy dla koalicji, a lista a nie powtórzyłaby losu Zjednoczonej Lewicy, która nie dostała się do Sejmu w 2015 roku (7,55 proc.), czy Akcji Wyborczej Solidarność Prawicy w 2001 roku (5,60 proc.).
Nowy sondaż: Pięć partii w Sejmie, trzy z niemal identycznym wynikiem
Tuż za Trzecią Drogą znalazły się ex aequo Konfederacja i Lewica - po 9,3 proc.. Lista, której twarzami są Sławomir Mentzen i Krzysztof Bosak, na początku października zanotowała jednak spadek poparcia o 0,3 pkt. proc. Z kolei odsetek sympatyków wspólnej listy Nowej Lewicy i partii Razem wzrósł o 0,6 pkt. proc.
Z sondażu wynika, że poza Sejmem znaleźliby się przedstawiciele Bezpartyjnych Samorządowców (3,4 proc.). Inne partie uzyskały łącznie 1,2 proc. poparcia.