Kancelaria DWF Poland doradcą funduszu zarządzanego przez KGAL w nabyciu portfela farm wiatrowych w Polsce

Prawnicy DWF Poland doradzali funduszowi ESPF 4 zarządzanemu przez KGAL przy zakupie i przygotowaniu do budowy dwóch farm wiatrowych od Grupy CEZ.

Publikacja: 24.06.2020 11:00

Kancelaria DWF Poland doradcą funduszu zarządzanego przez KGAL w nabyciu portfela farm wiatrowych w Polsce

Foto: AdobeStock

dgk

Transakcja polegała na nabyciu dwóch farm wiatrowych Krasin i Sakówko, o łącznej mocy ok. 40 MW.

- Doświadczenie DWF w sektorze odnawialnych źródeł energii i praktyczne podejście sprawiły, że transakcja przebiegła gładko. Cieszymy się, że prawnicy DWF znaleźli się w zespole naszych doradców, w momencie gdy rozszerzamy naszą działalność w Polsce - powiedział Hauke Sievers, Transaction Manager w KGAL Investment Management, odpowiedzialny za transakcję.

Zakres doradztwa DWF Poland obejmował due diligence, przygotowanie dokumentacji transakcyjnej, jej negocjacje ze sprzedającym, a także wsparcie w fazie zamknięcia transakcji a następnie zawarcia umowy na dostawę i instalację turbin wiatrowych. Każdy z zakresów prac uzupełniało nasze doradztwo podatkowe.

Całość prac nadzorował Karol Lasocki, odpowiedzialny za Energetykę Odnawialną w DWF, a także Rafał Woźniak, partner Departamentu Prawa Korporacyjnego, Fuzji i Przejęć, Rafał Morek, partner Departamentu Rozwiązywania Sporów i Arbitrażu, oraz Kontraktów Budowlanych i Adrian Jonca, partner Departamentu Prawa Podatkowego. W skład zespołu zaangażowanego w projekt weszły również Wiktoria Rogaska, counsel, Małgorzata Lesiak-Ćwikowska, counsel, Katarzyna Stec, senior associate, Maria Kierska, associate, Olga Wiśniewska-Pietrzak, associate, Joanna Derlikiewicz, junior associate, a także Krzysztof Jagiełło, senior associate, Konrad Suchojad, associate, Piotr Michajłow, associate, Bartosz Boenigk, junior associate i Michał Celiński, junior associate.

Pierwszymi inwestycjami funduszu ESPF 4 w Polsce był joint venture w związku z realizacją projektów fotowoltaicznych oraz gotowego projektu farmy wiatrowej. Obecnie fundusz poszerzył swoją obecność w Polsce, uzupełniając portfolio KGAL w zakresie projektów odnawialnych źródeł energii, którymi zarządza w dziewięciu innych krajach europejskich.

- Chcielibyśmy podziękować KGAL za okazane zaufanie i możliwość współpracy . Cieszy nas fakt, że jest to kolejna transakcja istotna dla sektora OZE w Polsce na przestrzeni ostatnich miesięcy, w której doradza nasza kancelaria. Nasi prawnicy z zespołu transakcyjnego i zespołu energetyki odnawialnej wykazali się specjalistyczną wiedzą i wyczuciem biznesowym  – powiedział Karol Lasocki, kierujący Departamentem Energetyki Odnawialnej.

Grupa KGAL jest wiodącym niezależnym podmiotem zarządzającym inwestycjami i aktywami, którego wartość inwestycji wynosi 20,2 mld euro. Inwestycje te koncentrują się na długoterminowych inwestycjach kapitałowych dla inwestorów instytucjonalnych i prywatnych w nieruchomości, infrastrukturę i lotnictwo. Grupa, założona ponad 50 lat temu, działa w całej Europie, a jej siedziba znajduje się w Grünwald pod Monachium. Biorąc pod uwagę aspekty zwrotu z inwestycji i ryzyka, 371 pracowników KGAL pozwala osiągać trwały stabilny dochód.

Edukacja i wychowanie
Czy istnieje wykształcenie wyższe niepełne? Co ze studiami bez obronionej pracy?
Materiał Promocyjny
Gospodarka natychmiastowości to wyzwanie i szansa
Internet i prawo autorskie
TVP pozwała TV Republika za program "Jedziemy". Jest decyzja sądu
Prawo karne
Projekt zaostrzenia kar dla kierowców. Przepadek stanie się fikcją?
Prawo w Polsce
Sejm uchwalił ustawę incydentalną Hołowni. Wybory zatwierdzi 15 sędziów SN
Materiał Promocyjny
Suzuki Vitara i S-Cross w specjalnie obniżonych cenach. Odbiór od ręki
Praca, Emerytury i renty
Najniższa krajowa w 2025 roku: Ile wynosi płaca minimalna? Kwoty brutto i netto
Materiał Promocyjny
Wojażer daje spokój na stoku