DLA Piper doradcą Hyundai Engineering i KIND przy inwestycji w Polimery Police

Publikacja: 01.06.2020 15:30

Jakub Domalik-Plakwicz, Anna Chrabota-Bajson, Mateusz Zaleński

Jakub Domalik-Plakwicz, Anna Chrabota-Bajson, Mateusz Zaleński

Foto: materiały prasowe

dgk

Kancelaria DLA Piper doradcą Hyundai Engineering oraz Korea Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation (KIND), państwowego przedsiębiorstwa wspierającego międzynarodowe przedsięwzięcia w ramach partnerstwa publiczno-prawnego, w związku z inwestycją o wartości 130 milionów USD w projekt polipropylenowy Polimery Police, realizowany przez Grupę Azoty. Jest to jeden z największych chemicznych projektów inwestycyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Grupa Azoty jest jedną z największych spółek chemicznych w Polsce, zaś Polimery Police, będący największym projektem inwestycyjnym Grupy Azoty, obejmuje zakłady produkcji propylenu i polipropylenu, terminal przeznaczony do składowania i załadunku oraz infrastrukturę logistyczną. Celem projektu jest budowa szeregu instalacji wykorzystywanych do produkcji polipropylenu o rocznej wydajności 437.000 ton. Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez Grupę Azoty, projekt wzmocni polską niezależność w zakresie dostaw energii i surowców – całkowity budżet projektu szacowany jest na ok. 1,52 mld EUR, a jego ukończenie przewidywane jest do końca roku 2022.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Podatki
Skarbówka zażądała 240 tys. zł podatku od odwołanej darowizny. Jest wyrok NSA
Prawo w Polsce
Jest apel do premiera Tuska o usunięcie "pomnika rządów populistycznej władzy"
Edukacja i wychowanie
Ferie zimowe 2025 później niż zazwyczaj. Oto terminy dla wszystkich województw
Praca, Emerytury i renty
Ile trzeba zarabiać, żeby na konto trafiło 5000 zł
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Prawo karne
Rząd zmniejsza liczbę więźniów. Będzie 20 tys. wakatów w celach