Nowe lotnisko w Stambule opóźnione o miesiąc

Nowe lotnisko w Stambule nie zacznie normalnie funkcjonować od 3 marca, jak planowano. Kolejna data jego pełnego otwarcia to 7 kwietnia.

Publikacja: 03.03.2019 15:03

Nowe lotnisko w Stambule opóźnione o miesiąc

Foto: Bloomberg

Planowo stopniowe przenoszenie rejsów z lotniska im. Ataturka do nowego portu miało się zacząć 1 marca i potrwać dwa dni. Teraz wiadomo, że początek tych operacji będzie miał miejsce dopiero 5 kwietnia o 3 nad ranem i potrwa 45 godzin. W tym czasie pasażerowie powinni dokładnie sprawdzić, z którego lotniska wylecą bądź, na które przylecą. Nowy port będzie miał ten sam kod IATA (IST), jak lotnisko Ataturka. Qatar Airways już informowało pasażerów, że od 1-3 marca będą latały z trzeciego lotniska stambulskiego – Sabiha Gokcen Airport. Teraz władze lotniska informują linie lotnicze, że ten termin nie jest już aktualny.

79 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Transport
Ponad 10 ton skonfiskowanego kimchi. Nietypowe kłopoty pasażerów na lotnisku
Materiał Promocyjny
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek
Transport
Właśnie ruszył nowy program dopłat do e-aut. Jak z niego skorzystać?
Transport
Branża transportowa w opałach. Niemcy wyhamowują polskie tiry. Co to oznacza?
Transport
Kreml zagrabia największe prywatne lotnisko Rosji
Transport
LOT żegna się z hubem w Budapeszcie. Samoloty są potrzebne gdzie indziej