19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 05:38 Publikacja: 29.06.2022 10:22
Foto: Lotnisko Chopina
Jako pierwszy o osiągniętym porozumieniu poinformował we wtorek Polsat News. Podczas środowej konferencji prasowej Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) wraz ze Związkiem Zawodowym Kontrolerów Ruchu Lotniczego potwierdziły, że rozstrzygnęły trwający miesiącami głośny konflikt.
– Udało się zawrzeć porozumienie, które kończy spór pomiędzy Polską Agencją Żeglugi Powietrznej a Związkiem Zawodowym Kontrolerów Ruchu Lotniczego. Nie grozi nam paraliż polskiego nieba. Wszystkie operacje lotnicze będą miały zapewnianą obstawę kontrolerów – zapewniono na konferencji prasowej.
Powstanie kolejny fragment drogi ekspresowej S8 na Dolnym Śląsku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu podpisała umowę na realizację odcinka między Niemczą a Ząbkowicami Śląskimi. Docelowo trasa ma prowadzić z Wrocławia do granicy z Czechami.
Ryanair podał informacje na temat konkretnych kosztów i opłat, które poniósł w wyniku chuligańskiego zachowania pasażera na pokładzie lotu z Dublina na Lanzarote z 9 kwietnia 2024 roku. Irlandzki przewoźnik wyliczył je na ponad 15 tys. euro.
Powiązana z rosyjskim Gazpromem spółka Omne Energia została skreślona z listy sankcyjnej, po czym została sprzedana za 3 zł. To ta firma jest kontrahentem Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie i dostarcza gaz do części stołecznych autobusów – informuje Wirtualna Polska.
Zarząd Kanału Panamskiego niezrażony pogróżkami Donalda Trumpa zlecił konsorcjum firm i placówek naukowych z Francji i Belgii sporządzenie kompleksowego opracowania studium opłacalności modernizacji śluz tego szlaku wodnego. Nie podano tylko wartości tego zlecenia.
Zdaniem Jasona McGuinnesa, wiceprezesa Ryanaira ds operacyjnych błędem było oddanie w zarządzanie lotniska Nikola Tesli w Belgradzie francuskiej spółce Vinci. — To wielki błąd. W najbliższej przyszłości stamtąd z pewnością nie polecimy- mówił.
Praca kontrolerów lotu jest w najbliższej przyszłości niezagrożona, jednak inwestycje w technologie wspierające ją to konieczność, a koszty ich wdrożenia najlepiej równoważyć, opracowując wspólne rozwiązania w skali międzynarodowej.
– Odnotowaliśmy aktywność hakerów, ale nie są oni zagrożeniem dla bezpieczeństwa operacji lotniczych – mówi Magdalena Jaworska-Maćkowiak, prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.
Anita Oleksiak, prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, straciła stanowisko. Zastąpi ją doświadczona w branży Magdalena Jaworska.
Jarosław Olechowski, który w kwietniu został odwołany z funkcji dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, ma już nową posadę. Będzie pełnomocnikiem zarządu Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej ds. komunikacji i mediów.
Władze lotniska w Gdańsku zapowiadają na niedzielę 6 listopada przerwy w funkcjonowaniu portu lotniczego. Rzeczniczka prasowa PAŻP Rusłana Krzemińska potwierdziła, że są one spowodowane kolejnymi zwolnieniami lekarskimi złożonymi przez kontrolerów zbliżania.
Z powodu obowiązkowej przerwy w pracy jedynego kontrolera lotów pracującego 27 września na lotnisku w Szczecinie, uroczyste otwarcie Baltic Pipe opóźniło się o godzinę, a samolot z premier Danii musiał krążyć nad lotniskiem - informuje tvn24.pl.
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej poinformowała, że zawarła już 181 umów na nowych warunkach z kontrolerami ruchu. To kończy trwający wiele miesięcy konflikt w łonie PAŻP między kierownictwem agencji a jej pracownikami.
Mamy porozumienie z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego w zakresie zmian do regulaminu wynagradzania i regulaminu pracy — poinformowała prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Anita Oleksiak na środowej konferencji prasowej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas