Aktualizacja: 08.02.2015 14:42 Publikacja: 07.02.2015 23:01
Irena Eris i Henryk Orfinger. Ich firma jako jedyna z Polski od niedawna jest członkiem Comité Colbert.
Foto: materiały prasowe
Tekst pochodzi z Magazynu Sukces
Na prawym brzegu Sekwany w VIII, najbardziej eleganckiej dzielnicy Paryża jest rejon nazywany przez miejscowych Triangle d'Or (Złoty Trójkąt). Jego ramiona tworzą najbardziej ekskluzywne aleje zakupowe na świecie: Montaigne, George V i Champs-Elysees, nałożone na gęstą sieć modnych uliczek. To także miejsce, gdzie swoje siedziby mają rodzinne firmy kontrolujące najważniejsze francuskie luksusowe marki. Hermes, LVMH, Chanel, PPR czy Lancome mają biura i flagowe sklepy właśnie w złotym trójkącie. W miejscu, gdzie na centymetr kwadratowy powierzchni przypada największe bogactwo i władza we Francji, można spotkać Bernarda Arnault, François-Henri Pinault, Liliane Bettencourt, Serge'a Dassault i braci Wertheimer, czyli pierwszych pięć nazwisk na liście najbogatszych Francuzów, a jednocześnie właścicieli luksusowych marek. Żadne inne miejsce tak dobitnie nie pokazuje związków między bogactwem a luksusem. Oprócz jednego.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Amerykanie poinformowali Ukraińców o zgodzie na atakowanie celów w głębi Rosji bronią dostarczaną przez USA 12 listopada.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA chcą umorzyć Ukrainie 4,65 mld dolarów długu.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Amerykanie przekażą Ukrainie kolejny pakiet pomocy wojskowej wart 275 mln dolarów.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Po 1000 dniach rosyjskiej agresji przeciw Ukrainie Rosjanie kontrolują ok. 18 proc. terytorium sąsiedniego państwa.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 17 na 18 listopada rosyjska obrona przeciwlotnicza strącała drony lecące w stronę Moskwy.
„Nowy świat na Marsie” Roberta Zubrina należy czytać wraz z wcześniejszą książką „Czas Marsa”, która ukazała się w połowie lat 90. A to w celu odnotowania zmian, jakie nastąpiły w astronautyce w ciągu ostatnich 30 lat.
„Abalone Go” to podróżna wersja klasycznej gry logicznej.
Poezja Zdzisława Lipińskiego jest zdyscyplinowana i skondensowana. Bardziej uwydatnia ciszę, przeciwwagę dla rozgadanej kultury masowej.
„Viva Tu” to pierwsza płyta Manu Chao od 17 lat. Artysta wynagradza nam oczekiwanie z nawiązką.
Podczytuję po raz kolejny opowieści o Wiedźminie przed premierą nowej książki i czekam na domknięcie serialu „Yellowstone” – jednej z najlepszych tego typu produkcji od lat.
„Ojciec” Agaty Dudy-Gracz to przypowieść o artyście zafiksowanym na swoim dziele. Co jeszcze jest gotów zrobić dla sztuki oprócz zdeptania własnej rodziny?
To, czego jesteśmy świadkami, to zupełnie nowy ustrój naprzemiennej „tyranii wyborczej”, w którym zmieniają się u władzy dwa nienawidzące się autorytaryzmy. Ze staroświeckiej demokracji została tylko atrapa głosowania.
John Cabot i jego załoga przycumowali do brzegu 24 czerwca 1497 roku jako pierwsi Europejczycy, którzy postawili stopę w Ameryce Północnej od czasów Normanów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas