Aktualizacja: 02.01.2017 18:38 Publikacja: 01.01.2017 18:12
Wschodnie Aleppo po odbiciu przez Baszara Asada dzięki bombardowaniom rosyjskiego lotnictwa.
Foto: AFP
Do zamachu terrorystycznego w tureckiej metropolii nikt się, w momencie pisania tego tekstu, jeszcze nie przyznał. Ale sposób jego przeprowadzenia (o czym piszę w komentarzu) wskazuje na dżihadystów. Lub na kogoś, kto się chce pod nich podszyć. A dżihadyści to element wielkiej bliskowschodniej układanki, za której przemeblowanie wzięły się Turcja wraz z Rosją oraz przyczajonym nieco Iranem.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Donald Trump mówi, że chce zawrzeć umowę, na mocy której Ukraina będzie dostarczać USA metale ziem rzadkich w zamian za otrzymywaną od Stanów Zjednoczonych pomoc.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Donald Trump zapowiada rozmowy i negocjacje z Rosją i Ukrainą, których celem ma być zakończenie wojny.
„UNHRC stale wykazuje uprzedzenia wobec Izraela, skupiając się na nim niesprawiedliwie i nieproporcjonalnie podczas obrad" - brzmi uzasadnienie decyzji prezydenta Stanów Zjednoczonych. Donald Trump zdecydował też o zakończeniu finansowania UNRWA.
AfD stara się wtrącać w sprawy Polonii w Niemczech - ostrzega Thorsten Klute, polityk SPD z Nadrenii Północnej-Westfalii, w najnowszym odcinku podcastu „Globalny Chrząszcz”.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Donald Trump napisał na swoim portalu społecznościowym Truth Social, że „wielu terrorystów z ISIS" zostało zabitych w jaskiniach w wyniku amerykańskich nalotów, które rozkazał przeprowadzić w sobotę rano.
Przedstawiciele Kremla próbują porozumieć się z nowymi władzami w Syrii. Ale te domagają się wydania dyktatora Baszara Asada, który uciekł do Moskwy. Putin nie może się na to zgodzić, bo wystraszy wszystkich swoich sojuszników.
Atak nożownika na grupę dzieci w bawarskim Aschaffenburgu kończy czasy Willkommenskultur, czyli kultury witania imigrantów. Awansuje także skrajnie prawicową AfD do roli sumienia narodu w tych sprawach.
Ministerstwo Zdrowia Libanu, na które powołuje się agencja Reutera, informuje, że siły izraelskie zabiły 11 osób, które „próbowały wrócić do swoich domów na południu kraju”. Izraelskie wojsko pozostaje w Libanie mimo umowy zakładającej, że opuści ten kraj do niedzieli.
Rosyjskie władze uznały za „terrorystyczne” organizacje, z których znaczna część nie istnieje, a dwie były ukraińskim żartem.
Pierwszego dnia urzędowania prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, przywrócił Kubie status państwa sponsorującego terroryzm. Cofnął tym samym rozporządzenie wydane zaledwie kilka dni wcześniej przez prezydenta Joego Bidena.
Wiceminister spraw zagranicznych Afganistanu Szer Mohammad Abbas Stanekzai zaapelował do władz kraju o ponowne otwarcie szkół dla dziewcząt - odnotowuje Reuters.
Gdy w marcu 2011 roku rozpoczęły się pierwsze protesty w Syrii, Baszszar Al-Asad wydawał się szczerze wierzyć, że problemy stojące przed sąsiadami w regionie jego samego nie dotkną. To poczucie samozadowolenia wynikało z poprawy pozycji reżimu w Damaszku na arenie międzynarodowej, jaką odczuwano po objęciu urzędu prezydenta USA przez Baracka Obamę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas