Aktualizacja: 23.12.2017 17:43 Publikacja: 22.12.2017 23:01
Foto: AFP
Wciąż wystąpienie Polski z UE jest bardzo mało prawdopodobne. Choć nie wszystkim jawi się jako tragedia – głosy „a na co nam ta Unia” są teraz bardziej słyszalne niż przed awanturą między rządem PiS a Brukselą. Przypominam, że w referendum w 2003 r. przeciw wstąpieniu do Wspólnoty było aż 22,5 proc. głosujących. Nie wszyscy zapewne zmienili zdanie, gdy już się w Unii znaleźli.
Proces, który rozpoczął się w środę od uruchomienia przez Komisję Europejską art. 7, może doprowadzić do znacznego wzrostu niechęci do UE w Polsce, a w końcu uczynić polexit realnym. Oficjalnie nie chcą tego ani Bruksela, ani polski rząd, ani żadne państwo członkowskie. I to założenie trzeba brać pod uwagę przy kolejnych etapach stwierdzania, że Polska jest niepraworządna.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wielka Brytania dostarczyła Ukrainie kolejną partię pocisków Storm Shadow.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Szef ukraińskiego Sztabu Generalnego potwierdza, że żołnierze z Korei Północnej brali już udział w walkach z ukraińskimi jednostkami w obwodzie kurskim.
Brytyjczyków nie ma już w Unii, więc to na Polsce spoczywa misja przekonania reszty Wspólnoty do liberalizacji jednolitego rynku. W innym przypadku zniknie i to, co zostało z produkcji w UE.
Od trzech lat, bez trzech miesięcy, Ukraina broni się przed rosyjską agresją. W sobotę prezydent Wołodymyr Zełenski podczas międzynarodowej konferencji poświęconej żywności "Zboże z Ukrainy" wypowiedział się na temat ewentualnego terminu zakończenia konfliktu. Jego zdaniem "Ukraina ma szansę, aby zakończyć wojnę w przyszłym roku".
W kultowym filmie „Czterdziestolatek”, który został nakręcony w latach 70., budowlańcami, inżynierami, kierownikami i prezesami są mężczyźni. To oni wykuwają kilofami przyszłość narodu na poligonach dworca centralnego czy Trasy Łazienkowskiej. A kobiety….?
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Amerykanie poinformowali Ukraińców o zgodzie na atakowanie celów w głębi Rosji bronią dostarczaną przez USA 12 listopada.
Kilkadziesiąt pocisków powietrze-ziemia Storm Shadow zostało niedawno przekazanych Ukrainie przez Wielką Brytanię - podaje agencja Bloomberg, powołując się na swoje źródła.
W Paryżu i Londynie rodzi się pomysł międzynarodowej misji rozjemczej, która gwarantowałaby utrzymanie obecnej linii frontu na wypadek porozumienia z Putinem.
Francuski dziennik „Le Monde”, powołując się na swoje źródła, podaje, że w rozmowach toczących się między Francją a Wielką Brytanią powrócił temat wysłania zachodnich żołnierzy oraz prywatnych firm wojskowych na Ukrainę.
Ekonomiści zgadzają się co do diagnozy problemów gospodarczych toczących Unię Europejską. Gdy jednak dochodzi do kwestii spójności Europy w realizacji celów, wiara w sukces nieco topnieje.
Ekonomiści zgadzają się co do diagnozy problemów gospodarczych toczących UE. Ale w kwestii spójności Europy w realizacji celów, wiara w sukces topnieje.
Może nie warto stawiać na mnożące się kolejne regulacje i dotacje, jeśli naprawdę chcemy, by Unia Europejska odzyskała konkurencyjność? Bo na razie to utraciliśmy instynkt łowcy i świat nam ucieka.
Dyrektywa ws. należytej staranności przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (CS3D) nakłada obowiązki, które wymagają od wskazanych przedsiębiorstw przeprowadzenia kompleksowej analizy swoich globalnych łańcuchów dostaw.
Unia Europejska aktywnie wspiera cyfrową transformację przedsiębiorstw w ramach Przemysłu 4.0, oferując granty i programy takie jak „Ścieżka SMART” i „Dig.IT”. Umożliwiają one firmom dostosowanie się do nowych technologii i zwiększenie konkurencyjności na rynku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas