Aktualizacja: 14.03.2019 15:28 Publikacja: 14.03.2019 13:40
Foto: tv.rp.pl
Dlaczego AgroUnia w środę blokowała centrum Warszawy?
Ponieważ inne metody nie przyniosły pożądanych efektów. Nasze strajki, które odbywały się prawie przez rok, były nieskuteczne. Te strajki nie powodowały utrudnień w ruchu, które byłyby zgłaszane, były takie, jak prawo nakazuje, po prostu nie robiły wrażenia na politykach, na których miały wrażenie zrobić. Niestety, we środę zrobiło to wrażenie nie tylko na politykach, ale także na społeczeństwie.
„Czy Pani/Pana zdaniem Unia Europejska powinna przywrócić kontrole na granicach między krajami strefy Schengen, by zahamować napływ imigrantów?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Nasze roboty zostały zaprojektowane z myślą o zadaniach wymagających szybkości i precyzji. Ich konstrukcja pozwala na wykonywanie powtarzalnych ruchów efektywnie i z wielką dokładnością – mówi Takanori Inaho, prezes Epson Europe.
W marcu 2025 r. po raz kolejny przestawimy wskazówki zegara, przechodząc z czasu zimowego na letni. Zwyczaj ten kojarzy się wielu osobom z nadejściem wiosny, bo dzięki zmianie możemy cieszyć się znacznie dłuższym dniem. Kiedy dokładnie przestawiamy zegarki?
Bezwzględne odsyłanie azylantów na granicy z Niemcami uderzy przede wszystkim w Polskę, która jest krajem tranzytowym imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu.
Styczeń żegna nas wysokimi temperaturami i pogodą, która przypomina bardziej przedwiośnie niż środek zimy. W prognozach na najbliższe dni widać jednak zmianę która powinna ucieszyć osoby tęskniące na prawdziwą zimą.
„Prawo karne nie jest proporcjonalnym środkiem ochrony reputacji. Obecność przestępstwa zniesławienia w kodeksie karnym wywołuje efekt mrożący, uderzając w wolność mediów i swobodę wypowiedzi, na czym tracimy wszyscy jako społeczeństwo demokratyczne” - piszą autorzy apelu o wykreślenie artykułu 212 z Kodeksu karnego.
Prezydent Andrzej Duda dokonał zmian personalnych w Kancelarii Prezydenta. Powołany został m.in. nowy szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Odchodzący szef BBN Jacek Siewiera otrzymał wysokie odznaczenie państwowe.
Dlaczego Jacek Siewiera odchodzi z Biura Bezpieczeństwa Narodowego? Czy to decyzja polityczna, czy kwestia osobistych ambicji? W najnowszym odcinku podcastu „Rzecz w tym” Bogusław Chrabota rozmawia z byłym już szefem BBN, który opowiada o kulisach swojej rezygnacji, relacjach z prezydentem Andrzejem Dudą oraz o przyszłości Polski w kontekście bezpieczeństwa narodowego.
Do prokuratury trafi zawiadomienie na sejmową komisję ds. Pegasusa. Składa je były minister sprawiedliwości, poseł PiS Zbigniew Ziobro, który poinformował o tym na poniedziałkowej konferencji prasowej.
Nową rzecznik Andrzeja Dudy zostanie Diana Głownia, blisko współpracująca wcześniej z Marcinem Przydaczem, skonfliktowanym z Marcinem Mastelerakiem, szefem gabinetu prezydenta. W Pałacu Prezydenckim konflikty mają być teraz wyciszane. „Rzeczpospolita” poznała kulisy zmiany.
- Myślę, że spokojnie do tego spotkania dojdzie - powiedział Marcin Mastalerek, odnosząc się w Radiu Plus do rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Szef gabinetu prezydenta zarzucił premierowi Donaldowi Tuskowi, że ten „ryzykował bezpieczeństwem Polski”, gdy wyrażał krytyczne uwagi po adresem Trumpa.
Gen. dyw. Dariusz Łukowski zostanie powołany na szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Zastąpi na tym stanowisku Jacka Siewierę, który zrezygnował z pełnionej funkcji.
Dwa alternatywne projekty, które mają uregulować status tzw. neosędziów i tym samym uzdrowić polskie sądownictwo, przedstawiono w poniedziałek w resorcie sprawiedliwości. – Cel tych ustaw jest ten sam, ale prędkości są inne – twierdzą autorzy przepisów.
Resort Adama Bodnara ma już projekty, które pozwolą rozwiązać kwestię tzw. neosędziów. Długotrwała weryfikacja czy natychmiastowa utrata obecnych stanowisk? Ujawniamy szczegóły przepisów, które mają „uzdrowić” polskie sądy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas