Aktualizacja: 22.01.2025 09:52 Publikacja: 16.01.2022 19:08
Protest w Amsterdamie
Foto: PAP/EPA/PHIL NIJHUIS
W Amsterdamie w proteście przeciw polityce władz w związku z koronawirusem wzięły udział tysiące osób. Manifestanci słuchali muzyki, skandowali hasła przeciw rządowi i przemaszerowali ulicami. W mieście widoczne były znaczne siły policyjne. W kilku miejscach funkcjonariusze mieli prawo do przeprowadzania rewizji osobistych. Do niedzielnego protestu dołączyli rolnicy, którzy zaparkowali traktory na placu Muzealnym w centrum Amsterdamu.
Pod koniec ubiegłego roku w Holandii w związku z koronawirusem wprowadzone zostały kolejne restrykcje, jedne z najsurowszych w Europie. Wobec rosnącej niechęci społeczeństwa do lockdownu, w piątek rząd Marka Ruttego zapowiedział częściowe zniesienie obostrzeń. W sobotę pracę - pod pewnymi warunkami - mogły wznowić sklepy, zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne i inne zakłady usługowe. Bary, restauracje i placówki kulturalne pozostaną zamknięte co najmniej do 25 stycznia.
- Moje miejsce jest już tu, w Polsce - mówi w kolejnym odcinku podcastu „Globalny Chrząszcz” Philip Earl Steele, amerykański historyk pochodzący ze stanu Idaho.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Po raz pierwszy miejsce poza Ziemią zostało uznane za zagrożone przez międzynarodową organizację World Monuments Fund, która co dwa lata wskazuje 25 zagrożonych obiektów dziedzictwa kulturowego. Na najnowszej liście znalazł się m.in. Księżyc.
Liczba mieszkańców Chin spadła trzeci rok z rzędu - wynika z danych przekazanych przez chińskie biuro statystyczne.
Niecały rok po ogłoszeniu diagnozy, księżna Walii Kate poinformowała w mediach społecznościowych, że choroba nowotworowa, na którą zapadła, jest w remisji.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Geje będą mogli kształcić się na księży w seminariach rzymskokatolickich, pod warunkiem przestrzegania celibatu - takie nowe wytyczne ogłosiła Konferencja Episkopatu Włoch (CIE).
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Każdego w gronie kandydatów na urząd prezydenta Rzeczypospolitej witam z entuzjazmem, uśmiechem, z radością - mówił Karol Nawrocki, „obywatelski” kandydat, startujący z poparciem Prawa i Sprawiedliwości odpowiadając na pytanie o start założyciela Kanału Zero, Krzysztofa Stanowskiego.
Kandydat Konfederacji Sławomir Mentzen skomentował start dziennikarza Krzysztofa Stanowskiego w wyborach prezydenckich. Ocenił, że jego kandydatura to poważniejsza propozycja od kandydatów popieranych przez największe partie, czyli Rafała Trzaskowskiego i Karola Nawrockiego.
Środowiska oświatowe są zaniepokojone nagłą decyzją dotyczącą edukacji zdrowotnej i uczynienie z niej przedmiotu nieobowiązkowego. Obawiają się też, że duża reforma edukacji planowana na 2026 r. może pójść do kosza.
Jestem spokojny, że Karol Nawrocki wygra te wybory - mówił w rozmowie z RMF FM Paweł Jabłoński, poseł PiS, były wiceszef MSZ.
Liderami nieusprawiedliwionych nieobecności na posiedzeniach Sejmu i w komisjach w ubiegłym roku są Andrzej Gut-Mostowy i Sebastian Łukaszewicz. Obaj z PiS.
Największym ryzykiem dla naszej przyszłości, jakie wynika ze zmiany narracji politycznej za oceanem, jest przyzwolenie na oficjalne bycie niepoprawnym. Na to, że nie trzeba się już kryć z tym, że od walki z kryzysem klimatycznym ktoś woli walizki z dolarami.
Więcej wolnej amerykanki w kampanii wyborczej powinno cieszyć obywateli, a pomysły reglamentowania medialnego przekazu czy jak kto woli: medialnego rynku, mogą budzić niepokój.
Gminy pobierają opłaty za udostępnianie pasa drogi wewnętrznej na podstawie umowy. Czy stanowią one zapłatę za świadczenie usług i podlegają opodatkowaniu VAT? W interpretacjach indywidualnych zdarzają się rozbieżności.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas