Aktualizacja: 25.06.2019 06:40 Publikacja: 25.06.2019 01:11
Foto: GrimsbyT [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]
Dochodzenie w sprawie śmierci Rafała S. rozpoczęło się w Westminster Coroners Court w Londynie. Podczas procesu przedstawiono następującą wersję wydarzeń: 19 czerwca 2017 r. Rafał S. został zatrzymany w Londynie na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Dwa dni spędził pod kluczem na komisariacie Wood Green. Pracownik służby zdrowia miał ocenić, że stan zdrowia zatrzymanego pozwala przesłuchać Polaka.
O 7.20 21 czerwca 2017 r. Rafał S. został przez pracowników świadczącej usługi dla sektora publicznego firmy Serco przewieziony furgonetką do budynku sądu. Jak zeznała koroner dr Shirley Radcliffe, w środkowym Londynie był to jeden z najbardziej upalnych dni od wielu lat. Podczas jazdy Polak poprosił o wodę. Zauważono, że w części auta, w której był przetrzymywany, szyby zaparowały. Furgonetka zatrzymała się pod komendą Charing Cross na ok. 50 minut. Silnik został wyłączony, w pojeździe nie działała więc klimatyzacja. Rafał S. pozostał w furgonetce sam, zamknięty na klucz. Łącznie Polak spędził w wozie 2,5 godziny. Gdy został dostarczony do budynku Westminster Magistrates' Court był, według koronera, wyraźnie spocony, a jego ubranie było mokre.
Mają po kilka paszportów, starannie przygotowaną „legendę” i firmę w Łodzi. Ujawniamy, jak nad Wisłę trafiają funkcjonariusze wywiadu białoruskiego dyktatora.
Dwóch agentów Mińska pod fałszywą tożsamością wjechało do Polski. Inwigilują białoruską opozycję – ustaliło śledztwo Białoruskiego Centrum Śledczego, Cyberpartyzantów i „Rzeczpospolitej”.
Po reelekcji Donalda Trumpa wzrosło zainteresowanie obywateli USA wyjazdami za granicę – informuje cnbc.com. Wyjeżdżać chcą m.in. fachowcy którzy liczą na znalezienie pracy w którymś z europejskich krajów.
Kiedy i jakich opadów śniegu można spodziewać się w nadchodzącym sezonie zimowym? W najnowszych, sezonowych prognozach modeli ECMWF i UKMO widać ciekawą zgodność dla całego kontynentu europejskiego.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Premier Australii Anthony Albanese zapowiedział, że rząd przyjmie przepisy zakazujące korzystania z mediów społecznościowych osobom poniżej 16 roku życia. Australijski rząd podkreśla, że wprowadzając takie przepisy stanie się światowym liderem w tym zakresie.
Sean Carroll zamierza przedstawić kluczowe działy fizyki i pozyskać dla niej „czytelników bez przygotowania”. Czy mu się to udaje?
Czym jest dzisiaj luksus? Pokolenie Z rozumie to pojęcie nieco inaczej niż dobiegający czterdziestki milenialsi czy zbliżające się do 50 lat pokolenie X. To jednak nie efekt zamożności młodych ludzi. Przeciwnie – to wynik tego, że na coraz mniej mogą sobie pozwolić.
Horrorowa logika staje w „Nieumarłych” na głowie, kiedy martwi wracają do żywych. Grozę zastępuje w nich bowiem żałoba.
„Substancja” daje do myślenia, jak każda okrutna baśń.
Polityka potrafi być fascynująca, ale i niesamowicie brudna, o czym przypomina filmowa adaptacja głośnej powieści Roberta Harrisa.
Odnoszę wrażenie, że autorowi tekstu „Feminizm zacietrzewiony” chodzi przede wszystkim o to, aby to kobiety się zreflektowały i zgodziły się wrócić do tego, co było kiedyś.
Wschodnie Niemcy po zjednoczeniu kraju to był dobry rynek do wydrenowania talentów, a kiepski do inwestowania w kluby. Nowa rzeczywistość okazała się rozczarowaniem - mówi Mateusz Kasprzyk, bloger, znawca futbolu w byłej NRD.
„Pod skórą” uznaje się za jeden z najwybitniejszych filmów XXI wieku. Do kin w naszym kraju trafia dekadę po swojej kinowej premierze.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas