Jak Japonia dba o zdrowie turystów

W związku z najwyższą w historii liczbą turystów przybywających do Japonii i perspektywą jeszcze większej ich liczby w związku z IO 2020 w Tokio, władze przygotowały listę ponad 300 placówek, które będą w pełni gotowe do udzielenia pomocy medycznej zagranicznym podróżnym.

Aktualizacja: 08.03.2016 12:30 Publikacja: 08.03.2016 12:03

Jak Japonia dba o zdrowie turystów

Foto: 123RF/ PaylessImages

Na liście, dostępnej na stronie internetowej Narodowej Organizacji Turystyki, znalazło się 326 placówek ze wszystkich japońskich prefektur z wyjątkiem Aomori.

Kryteria, które musiały spełnić te placówki, to np. 24-godzinna zdolność obsługi pacjentów na konkretnych oddziałach - m.in. wewnętrznym, chirurgicznym i pediatrycznym, dermatologicznym, urologicznym, położniczym i ginekologicznym oraz w zakresie chirurgii ortopedycznej - w językach innych niż japoński.

Podróżni mogą znaleźć potrzebną im pomoc medyczną wybierając obszar, w którym się znajdują, rodzaj pomocy i język, jakim mogą się porozumiewać. W grę wchodzi angielski, chiński, koreański, portugalski i hiszpański.

Oprócz listy placówek, na stronach internetowych Narodowej Organizacji Turystyki znalazł się także poradnik, w jaki sposób korzystać z usług medycznych, dostępny w językach angielskim, chińskim, koreańskim i tajskim. Ma on być również dystrybuowany w centrach informacji turystycznej, hotelach i placówkach medycznych. Poradnik zawiera informacje dotyczące m.in. diagnostyki, miejsc, gdzie w przypadku konkretnych problemów zdrowotnych można szukać pomocy oraz jak sobie radzić z płatnościami i biurokracją.

Aby pomóc gminom w organizacji pomocy medycznej dla turystów, w każdej z nich japońska Organizacja Turystyczna ustanowiła centra konsultacyjne, w których lokalne władze mogą zasięgnąć konkretnych informacji.

Jednocześnie ruszyła kampania, której celem będzie zachęcenie turystów, którzy zamierzają przybyć do Japonii, by wykupowali oni międzynarodowe ubezpieczenie medyczne. Jak wynika z badań, ponad 30 procent podróżujących takiego ubezpieczenia nie ma.

 

Społeczeństwo
Nowa Zelandia będzie uznawać tylko płeć biologiczną? Jest projekt ustawy
Społeczeństwo
Haiti chce od Francji zwrotu „okupu” sprzed ponad 200 lat. Chodzi o miliardy
Społeczeństwo
Przełom w walce z cukrzycą? Firma farmaceutyczna ogłosiła wyniki badań klinicznych
Społeczeństwo
Holandia chce deportować do Armenii 12-latka, który nigdy nie widział Armenii
Społeczeństwo
Kultura i imperializm. Rosyjscy twórcy wciąż mają dużo odbiorców w Ukrainie