Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 18.12.2024 12:20 Publikacja: 22.03.2024 10:03
Foto: AdobeStock
Materiał powstałe współpracy z Wydawnictwami Szkolnymi i Pedagogicznymi SA
To właśnie tam, przy wsparciu lokalnego samorządu, zaangażowaniu Miejskiej Biblioteki Publicznej i licznych organizacji pozarządowych podpisano Deklarację współpracy. Ma ona jeden podstawowy cel – wprowadzenie zmiany w podejściu i mentalności nie tylko urzędników, ale także mieszkańców.
Obrady Państwowej Komisji Wyborczej w sprawie sprawozdania finansowego komitetu wyborczego PiS z 2023 r. zostały odroczone. Konstytucjonalista prof. Ryszard Piotrowski ocenił, że w ten sposób PKW wyszła poza swoje uprawnienia ustawowe.
Notariusz będzie mógł złożyć wniosek o wpis do księgi wieczystej w imieniu klienta, który nabywa nieruchomość w drodze spadkobrania. Ministerstwo Sprawiedliwości chce położyć kres obecnej niemądrej praktyce.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie nie uwzględnił skargi Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu na decyzję o zwrocie dofinansowania na utworzenie kierunku "Informatyka medialna".
Kościół, który nie doszedł do porozumienia z Ministerstwem Edukacji w sprawie nowych zasad organizacji lekcji religii, zapowiedział podjęcie dalszych kroków prawnych. Eksperci nie wieszczą mu jednak powodzenia.
55 frankowiczów skupionych w pierwszym pozwie zbiorowym o ustalenie nieważności umowy kredytu frankowego wygrało z bankiem.
Nest Lease, to nowy gracz na polskim rynku leasingowym, będący częścią grupy Nest Bank. Firma powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie mikro i małych przedsiębiorców na elastyczne i nowoczesne rozwiązania finansowe. Dzięki zaawansowanej technologii i indywidualnemu podejściu, Nest Lease planuje w ciągu dwóch lat wejść do grona dziesięciu największych firm leasingowych w Polsce. W rozmowie z Lechem Stabiszewskim, pełniącym funkcję p.o. prezesa zarządu Nest Leasing S.A., przyglądamy się strategii i ofercie Spółki oraz trendom w branży leasingowej.
Technologicznie nie nadążamy za innymi krajami, bo w Europie wcześniej nie nastąpiły odpowiednie inwestycje. Stąd konieczność pożyczenia i wydania dużych pieniędzy, które powinny przełożyć się na obniżkę kosztów produkcji produktów cleantech na naszym kontynencie - uważa Marcin Korolec, były minister środowiska, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych oraz Instytutu Zielonej Gospodarki.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Pentagon zapewnia, że USA nie były poinformowane z wyprzedzeniem o ukraińskim planie zamachu na gen. Igora Kiriłłowa.
Od ponad roku Fundacja Wolność i Demokracja czeka na decyzję władz ukraińskich pozwalającą na przeprowadzenie ekshumacji Polaków zabitych w czasie wojny w Puźnikach.
Zamach na jednego z czołowych generałów Władimira Putina może jeszcze bardziej nasilić szeroko zakrojoną antyimigracyjną nagonkę, która trwa od wielu miesięcy po zamachu w Crocus City Hall.
Międzynarodowa misja rozjemcza rysuje się jako sposób na utrzymanie suwerenności ukraińskiego państwa. Innego nie ma.
Broń i kilkanaście tysięcy koreańskich żołnierzy wysłane do Rosji przez reżim Korei Północnej kosztowała już rosyjskich podatników blisko 6 mld dolarów. Putin bez zahamować płaci Kim Dzong Unowi budżetowymi pieniędzmi, żywnością i ropą.
Po tym jak premier Beniamin Netanjahu pojawił się we wtorek na terytorium Syrii, w stworzonej na pograniczu przez izraelską armię „strefie buforowej” i stwierdził, że izraelska armia może pozostać na tym terenie bezterminowo, AP spekuluje, że Tel Awiw może wykorzystać upadek reżimu Baszara Asada do zmiany swoich granic.
Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o przeprowadzenie zamachu bombowego, w którym zginął Igor Kiriłłow, dowódca rosyjskich wojsk obrony radiologicznej, chemicznej i biologicznej. „Ukraińskie służby specjalne obiecały mu wynagrodzenie w wysokości 100 tysięcy dolarów amerykańskich oraz pozwolenie na pobyt w jednym z krajów UE" – twierdzi FSB.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas