Tylko 99 zł za rok czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 14.10.2016 09:40 Publikacja: 14.10.2016 09:22
Foto: Fotorzepa, Roman Bosiacki
„Finansowanie leczenia szpitalnego z rocznego ryczałtu może spowodować ograniczenie dostępności do świadczeń udzielanych na oddziałach intensywnej terapii jako wysoko kosztochłonnych" – piszą w liście do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła członkowie Związku Zawodowego Anestezjologów (ZZA). Chodzi o projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, który wprowadza tzw. sieć szpitali z gwarancją finansowania z budżetu.
– W skrajnych przypadkach może to prowadzić do ograniczenia liczby stanowisk lub nawet likwidacji całych oddziałów anestezjologii i intensywnej terapii, a przez to do obniżenia bezpieczeństwa pacjentów w stanie zagrożenia życia – uważa dr Jerzy Wyszumirski, przewodniczący ZZA. I dodaje, że stanowiska intensywnej terapii należą do najdroższych w każdym szpitalu, a leżący na nich to pacjenci z niewydolnością wielonarządową.
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację, która zakazuje w Polsce sprzedaży podgrzewanych wyrobów tytoniowych...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Zakończył się drugi dzień egzaminów zawodowych dla prawników. Kandydaci na adwokatów musieli rozwiązać kazus zwi...
Wraz z kwietniowymi świadczeniami emeryci i renciści otrzymają dodatkowe roczne świadczenie pieniężne zwane 13....
Harmonogram wypłat 800 plus w kwietniu ulegnie pewnym zmianom. Dwa terminy wypadają w dni wolne od pracy i w zwi...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Co musi być w schronie? Zapas żywności, co najmniej trzy litry wody na osobę dziennie, apteczki, latarki i radio...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas