Przebranżowienie może być konieczne

Niektóre branże w Polsce wciąż prowadzą rekrutacje. Jednak ten proces – także od kandydatów – wymaga w warunkach pandemii nowego podejścia.

Publikacja: 19.04.2020 21:00

Przebranżowienie może być konieczne

Foto: Adobe Stock

Prawie połowa firm w badaniu firmy rekrutacyjnej Devire przyznaje, że wskutek epidemii koronawirusa nie wyklucza zwolnień. Trudno ich będzie uniknąć, pracując w branży zamkniętej w efekcie rządowych decyzji (np. w gastronomii, hotelarstwie, usługach fryzjerskich czy kosmetycznych) albo w produkcji, która traci zamówienia z Polski i ze świata.

Jak jednak wynika z badania, są sektory poszukujące specjalistów i menedżerów. To m.in. branża medyczna (gdzie nie zawsze trzeba mieć wykształcenie medyczne), e-commerce, sektor nowoczesnych usług dla biznesu, logistyka czy IT. Również z sondażu „Puls rynku pracy specjalistów i menedżerów", który w pierwszej połowy kwietnia zrobiła firma Antal, wynika, że niemal połowa firm w handlu, marketingu i w produkcji nadal prowadzi rekrutacje na stanowiska średniej i wyższej kadry menedżerskiej.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Rynek pracy
Boom na złote rączki. Terminy sięgają miesiąca
Rynek pracy
Pomimo szturmu na oferty pracy firmom wciąż trudno o talenty
Rynek pracy
Brakuje pracowników w Królewcu. Rosja sięga po Hindusów
Rynek pracy
Jakich pracowników potrzebują firmy w Polsce
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Rynek pracy
Płace rosną, ale kosztem miejsc pracy