Peru: Rozbito gang handlujący dziećmi, które miały być abortowane. Zamieszany były szef policji

Władze w Peru oświadczyły w czwartek, że rozbiły gang zajmujący się handlem dziećmi. W przestępstwa zamieszany był były szef policji w tym kraju.

Aktualizacja: 09.11.2018 09:31 Publikacja: 09.11.2018 09:09

Peru: Rozbito gang handlujący dziećmi, które miały być abortowane. Zamieszany były szef policji

Foto: adobestock

qm

Policja aresztowała 14 osób i przeprowadziła naloty na 18 nieruchomości w południowym mieście Arequip - poinformowała prokurator Rosmery Palomino w filmie opublikowanym na Twitterze.

Funkcjonariusze uratowali także pięciomiesięczne dziecko, które miało zostać sprzedane za 4000 peruwiańskich soli (1200 dolarów amerykańskich).

Gang, w skład którego wchodzili lekarze, szukał kobiet, które chciały dokonać aborcji. Były one przekonywane do donoszenia ciąży, by następnie móc sprzedać swoje dzieci. W przestępstwa zamieszani też byli przedstawiciele urzędów stanu cywilnego, którzy pomagali w załatwieniu niezbędnych formalności.

Dochodzenie w tej sprawie rozpoczęło się w maju. Za główną organizatorkę gangu uważana jest modelka Cinthia Tello, której partner, emerytowany generał Raul Becerra, był szefem peruwiańskiej policji w 2010 roku. Według prokurator Miriam Hernandez to Tello przetrzymywała u siebie dzieci, przed przekazaniem ich nabywcom.

Wśród aresztowanych jest ginekolog i pediatra, a także trzy kobiety, których zadaniem było kontaktowanie się z ciężarnymi, chcącymi dokonać aborcji.

Peru ma jedne z najsurowszych przepisów, dotyczących aborcji, w Ameryce Południowej. Procedura jest legalna jedynie w przypadkach, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia matki.

Przestępczość
Czy masakra w Kaszmirze ma związek z wizytą J.D. Vance'a w Indiach?
Przestępczość
Floryda. Strzelanina na stanowym uniwersytecie. Co najmniej jedna osoba nie żyje
Przestępczość
Rosyjski sąd złagodził wyrok dla amerykańskiego żołnierza Gordona Blacka. O kilka miesięcy
Przestępczość
Atak nożownika w Amsterdamie. Wśród rannych Polak
Przestępczość
Agenci federalni ścigają migrantów. Mniej zasobów na walkę z pedofilią, narkotykami i terroryzmem