Pomyłka restauracji z winem. Kosztowny błąd przerobili na spory zysk

Restauracja w Wielkiej Brytanii przez pomyłkę zaserwowała gościowi butelkę wina kosztującą 4,5 tys. funtów, zamiast zamówionego Bordeaux wartego 260 funtów.

Aktualizacja: 18.05.2019 15:02 Publikacja: 18.05.2019 10:03

Pomyłka restauracji z winem. Kosztowny błąd przerobili na spory zysk

Foto: AdobeStock

Gość restauracji Hawksmoor w Manchesterze otrzymał do kolacji butelkę Chateau le Pin Pomerol 2001 kosztującą 4,5 tys. funtów, ale klient zamówił wino warte ułamek tej ceny Bordeaux 2001.

Szefowie restauracji na Twitterze skomentowali incydent: „Do naszego klienta, który ubiegłej nocy przez pomyłkę otrzymał Chateau le Pin Pomerol 2001, warte 4,5 tys.— mamy nadzieję, że dobrze się bawiłeś!". "Do członka załogi, który się pomylił. Rozchmurz się! Pomyłki się zdarzają, a my i tak cię kochamy!"

Tweet szybko został rozpowszechniony, do czego przyczynił się także znany na Wyspach dziennikarz Piers Morgan.

Pozytywna reakcja restauracji na złe wieści w połączeniu z retweetami pomogła zamienić stratę finansową w marketingowy majstersztyk. Jennifer Glass, prezes firmy konsultingowej Business Growth Strategies, powiedziała portalowi CNBC, że pomyłka warta 4,5 tys. funtów dzięki mediom społecznościowym przerodziła się w wielomilionową reklamę. Porównała tę sytuację, z zyskiem Starbucksa na wpadce twórców serialu "Gra o Tron".

Główny bohater pomyłki nie został poinformowany o błędzie restauracji. Jeden z użytkowników twittera, podający się za "tego" klienta Hawksmoor przyznał dowcipnie, że "nic nie wie o 4,5 tys. funtów, ale było miło, gdy dodał do wina lemoniadę i kostki lodu".

Przemysł spożywczy
Ceny kawy w rok się niemal podwoiły, a będzie jeszcze gorzej
Materiał Promocyjny
Koszty leczenia w przypadku urazów na stoku potrafią poważnie zaskoczyć
Przemysł spożywczy
Bacardi przegrywa z Kubą walkę o Havana Club
Przemysł spożywczy
Owady w pieczywie mogą przestać być skandalem. Bruksela legalizuje larwy mącznika
Przemysł spożywczy
Jemy coraz więcej miodu, potrzebny import z Ukrainy. Dane Polskiej Izby Miodu
Przemysł spożywczy
Szampan mniej popularny na świecie, ale koniak nadal w modzie