Aktualizacja: 03.08.2015 14:24 Publikacja: 03.08.2015 14:24
Foto: 123rf.com
Zysk pierwszego półrocza wyniósł 1,14 mld euro- według danych firmy.
Koncern zarobił nie tylko na sprzedaży piwa, ale także na zbyciu meksykańskiej córki-spółki Empaque - producenta puszek i butelek. Po odliczeniu podatku holenderski koncern zarobił na tej transakcji 375 mln euro. Obrót ze sprzedaży wzrósł o 7,2 proc. do 10,93 mld euro.
Hennessy chcąc uniknąć karnego cła zastanawia się nad przeniesieniem do Chin rozlewni swego koniaku. Wiadomość o tym skłoniła do strajku połowę załogi rozlewni w Cognac, 500 pracowników.
Rosyjski urząd patentowy Rospatent otrzymał wniosek firmy o zarejestrowanie nowej marki wódki . Wnioskodawcą jest firma technologiczna z St Petersburga RAU IT - poinformował „Moscow Times”.
Prokuratur generalny Rosji sprawdzi informacje o zawyżaniu przez producentów cen na przetwory mleczne. Takie polecenie wydał mu Kreml. Reżim niepokoi rosnące niezadowolenie Rosjan z coraz większych podwyżek cen żywności.
Masło od początku roku zdrożało już o 40 proc. Ile może kosztować w święta? - Zbliżamy się do 10 zł - mówi ekspert. Wszystko przez to, że producentom bardziej opłaca się dziś wytwarzanie np. serów, a nie masła.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Okazało się, że polscy konsumenci także w przypadku żywności szukają tańszych zamienników – mówi Andrzej Gantner, wiceprezes Polskiej Federacji Producentów Żywności. – Żywność w wydatkach Polaków staje się coraz znaczącym ciężarem i dlatego szukają oszczędności – dodaje.
Rosjanie nie wypiją już piwa Złoty Bażant, Guinness, Krusovice czy Amstel. Holenderski koncern sprzedał rosyjski biznes za symboliczne jedno euro.
Brytyjskie browary poszerzyły zakres downsizngu. Dla oszczędności na podatkach zaczęły osłabiać moc piwa.
Robić dziś interesy w Rosji, pomnażać zyski, wykorzystywać luki w tamtejszym rynku po firmach, które się stamtąd wycofały i jeszcze się tym chwalić? Fala krytyki za takie praktyki spada właśnie na holenderskiego Heinekena.
„Z dumą ogłaszamy rekordowe wyniki” - chwali się rosyjska filia Heinekena. Centrala w Holandii się od niej odcina. A Grupa Żywiec, której właścicielem jest Heineken twierdzi, że z Moskwy nie płyną żadne pieniądze.
Holenderski koncern piwowarski Heineken poinformował, że zdecydował się zakończyć działalność w Rosji. Ma to go kosztować około 400 mln euro. Wcześniej koncern zapowiadał. Ze tylko „zawiesza” działalność w Rosji.
Holenderski związek zawodowy FNV poinformował, że pracownicy browaru Heineken planują pierwszy strajk od 25 lat. Powodem jest brak porozumienia z pracodawcą w sprawie podwyżek.
KLP, norweski fundusz emerytalny posiadający aktywa w wysokości ok. 80 mld euro, sprzedał udziały ok. 90 firm, które czerpią więcej niż pięć procent zysków ze sprzedaży alkoholu lub organizowania gier hazardowych - informuje thelocal.no.
Prawie 900 tysięcy ludzi zwiedziło Muzeum Browaru w Żywcu w ciągu 10 lat jego istnienia. Muzeum zostało zmodernizowane, jest teraz bardziej multimedialne i interaktywne - opisuje dyrektor Lidia Dadej
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas