Aktualizacja: 13.10.2015 22:00 Publikacja: 13.10.2015 22:00
2 zdjęcia
ZobaczOd piwa po autostrady i surowce
Foto: Rzeczpospolita
Blisko 69 mld funtów brytyjskich – ponad 390 mld zł – ma być warte przejęcie koncernu SABMiller, właściciela m.in. Kompanii Piwowarskiej (lidera polskiego rynku piwa, marki Tyskie, Żubr i Lech). Kupi go rywal Anheuser-Bush InBev (AB InBev). Będzie to największa transakcja w historii globalnego rynku piwa. O wstępnym porozumieniu firmy poinformowały we wtorek. Doszło do niego po podwyższeniu ceny SABMillera do 44 funtów za akcję. Ostateczne ustalenia mają zapaść do 28 października 2015 r.
Rosną wszystkie sektory rynku gastronomicznego, choć najszybciej przybywa punktów mobilnych, jak np. food trucki. Ogółem liczba placówek zwiększyła się o ponad 4 tys., co oznacza najlepszy wynik od dekady.
Sieć kawiarni Starbucks zdecydowała się na diametralną zmianę reguł przyjmowania gości w swoich lokalach. Nie będzie już mowy o przesiadywaniu godzinami w kawiarniach i korzystaniu z toalety, bez kupienia czegokolwiek.
Upadek Manufaktury Piwa, Wódki i Wina staje się faktem. Do syndyka zgłosiło się już 400 wierzycieli spółki, reszta ma na to czas do 10 stycznia. Janusz Palikot upadek swojego alkoholowego imperium obserwuje z aresztu.
Branża mięsna podsumowała 2024 r. Nie było lekko. Producenci uginali się pod rosnącymi kosztami pracy, niestabilnością cen i kosztów energii. Mimo zawirowań rynkowych i trudnej sytuacji geopolitycznej polska branża mięsna trzyma się jednak mocno.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Pasztet strasburski z kaczych lub gęsich wątróbek (foie gras) oraz łosoś zdominowały jadłospis podczas ostatnich świąt we Francji. Sprzedaż pasztetu w grudniu zwiększyła się o ponad 30 proc., łososia i pstrąga o ponad 10 proc., sprzedaż szampana i win musujących zmalała z kolei o 6 proc.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
W czerwcu chemiczna grupa kontrolowana przez Sebastiana Kulczyka przejdzie rebranding. Ma też nowe strategiczne cele na kolejne sześć lat w każdym z siedmiu kluczowych biznesów. Ponadto do 2029 r. firma planuje zmniejszyć emisję CO2 o 45 proc.
Kontrolowana przez Sebastiana Kulczyka firma ogłosiła właśnie przymusowy wykup nienależących do niej jeszcze akcji chemicznej spółki. W efekcie zarząd GPW zawiesił nimi giełdowy obrót.
KI Chemistry przekroczył 95-proc. próg udziałów w giełdowej spółce. Dzięki temu może przeprowadzić przymusowy wykup pozostałych walorów.
Sebastian Kulczyk przekroczył już 95-proc. próg udziałów posiadanych w giełdowej spółce. Dzięki temu może przeprowadzić przymusowy wykup pozostałych papierów. Wkrótce wycofa też Ciech z giełdy.
O sukcesie obecnie trwającego zaproszenia do sprzedaży akcji giełdowej spółki prawdopodobnie zdecyduje postawa PTE PZU.
Obecnie należy do niego 92,5 proc. akcji giełdowej spółki. Dziś po raz kolejny ogłosił zamiar skupienia pozostałych walorów. Niezależnie od tego, wycofa spółkę z giełdy.
Do objęcia całkowitej kontroli nad giełdową spółką miliarderowi brakuje 22,3 proc. udziałów. Za każdy walor proponuje 54,25 zł. Dokładnie tyle samo, co podczas wcześniejszego wezwania i zaproszenia.
Kluczowy wskaźnik grupy był o 27 proc. niższy niż rok temu. To konsekwencja spadku popytu na sodę i wzrostu kosztów jej produkcji. Mimo słabych wyników, zarząd podtrzymuje realizację tegorocznej prognozy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas