Uniwersytet Warszawski w rankingu szanghajskim 2020 w kategorii prawo

W tegorocznym rankingu szanghajskim, prestiżowej liście 500 najlepszych uczelni świata, w kategorii Prawo spośród polskich szkół wyższych, znalazł się tylko Uniwersytet Warszawski.

Aktualizacja: 30.06.2020 15:40 Publikacja: 30.06.2020 15:17

Uniwersytet Warszawski w rankingu szanghajskim 2020 w kategorii prawo

Foto: Fotorzepa / Magda Starowieyska

mat

Uniwersytet Warszawskiej zakwalifikował się do ShanghaiRanking's - Global Ranking of Academic Subjects 2020 w kategorii Prawo, i plasuje się na pozycji 201-300.

Tegoroczne zestawienie w kategorii prawo otwierają uczelnie ze Stanów Zjednoczonych: Yal, Harvard oraz Uniwersytet Chicagowski. Szkoły z USA zajmują 22 pierwsze pozycje. Najwyżej z uczelnie "nieamerykańskich", na 23 pozycji znalazł się Uniwersytet Cambridge (Wielka Brytania).

Ranking najlepszych szkół wyższych na świecie - Academic Ranking of World Universities (ARWU) - znany również jako Lista Szanghajska, publikowany jest od 2003 r. Przygotowuje go Uniwersytet Jiao Tong w Szanghaju - z około 20 tys. uniwersytetów badawczych na świecie wybiera tylko te, które wśród swoich absolwentów lub pracowników mają laureatów nagrody Nobla lub Medalu Fieldsa, a ich pracownicy mogą się pochwalić wysoką liczbą publikacji w czasopismach "Nature" czy "Science" oraz cytowań. Uwzględnia się także wielkość osiągnięć w stosunku do wielkości uczelni.

Autorzy rankingu podają dokładne miejsca uczelni tylko w przypadku pierwszej setki. Pozostałe uczelnie wymieniane są już tylko w grupach liczących 50 czy 100 uczelni.

Czytaj także:

Nieruchomości
W spółdzielniach mieszkaniowych seniorzy bez prawa głosu. Eksperci ostrzegają
Aplikacje i egzaminy
Trzeci dzień egzaminów prawniczych. Oto zadania z prawa gospodarczego
Praca, Emerytury i renty
14. emerytura tylko dla części seniorów. Kto nie otrzyma dodatkowego świadczenia?
Zawody prawnicze
Wypłata za pełnienie funkcji w samorządzie prawniczym? Tak, ale z umiarem
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Nieruchomości
Nawet 500 zł kary. Właściciele balkonów powinni znać te przepisy