RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 06.01.2025 14:43 Publikacja: 05.12.2024 12:03
Donald Tusk, Władysław Kosiniak-Kamysz
Foto: PAP/Tomasz Gzell, Radek Pietruszka
Tusk umieścił w serwisach X i BlueSky wpis, w którym zarzuca koalicjantom, iż „nie wszyscy zrozumieli, że bez rozliczenia nie będzie naprawy Rzeczpospolitej”. Wpis pojawił się w kontekście, z którego wynika, że może być wymierzony w Polskę 2050. Politycy tej partii wypowiadają się sceptycznie w sprawie ewentualnego uchylenia immunitetu Jarosławowi Kaczyńskiemu za szarpaninę ze Zbigniewem Komosą w czasie miesięcznicy smoleńskiej 10 października 2024 roku. Komosa jest organizatorem regularnych kontrdemonstracji w czasie miesięcznicy, w trakcie których przed pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej składany jest wieniec z tabliczką sugerującą odpowiedzialność Lecha Kaczyńskiego za katastrofę.
Tak doprowadziliście autorytet prawników do upadku, że niedługo będą się z was śmiać – powiedział wicemarszałek Krzysztof Bosak (Konfederacja), zwracając się podczas dyskusji o decyzji PKW ws. PiS na antenie Polsat News do posła Koalicji Obywatelskiej Roberta Kropiwnickiego.
„Czy Pani/Pana zdaniem inny polityk obecnej koalicji byłby lepszym premierem niż Donald Tusk?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Myślę, że w 2024 roku w Warszawie pokazałam, że potrafię skutecznie rywalizować z Rafałem Trzaskowskim i jestem gotowa na kolejną turę na szczeblu krajowym – mówi „Rzeczpospolitej” Magdalena Biejat, kandydatka Nowej Lewicy na prezydenta.
Donald Tusk ostro skrytykował nieobecność wspieranego przez PiS kandydata na prezydenta Karola Nawrockiego na uroczystości otwierającej polską prezydencję w Unii Europejskiej. "Pytanie jest proste i śmiertelnie poważne: czy chcecie prezydenta budującego bezpieczną i silną Europę, czy takiego, który wspólnie z Putinem i jego sojusznikami będzie ją rozwalał?" - zapytał we wpisie w mediach społecznościowych.
Nadchodzi nowy etap rozwoju całej gospodarki. Z siecią 5G nam wszystkim będzie żyło się lepiej i bezpieczniej – przekonuje Orange Polska.
„Jak po roku sprawowania władzy przez rząd Donalda Tuska zmienił się Pani/Pana zdaniem stan praworządności w Polsce?” - takie pytanie zadaliśmy w sondażu SW Research dla rp.pl.
Bank Pekao S.A. wprowadza zmiany w aplikacji PeoPay, dostosowując ją do potrzeb klientów prowadzących działalność gospodarczą. Rozszerzenie opcji personalizacji oraz dodanie elementów, które odróżniają profil firmowy od indywidualnego, to kolejny krok w rozbudowie oferty skierowanej do przedsiębiorców.
Utrzymanie obiektów Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego kosztuje budżet państwa ponad 20 mln zł – wynika z odpowiedzi udzielonej na zapytanie poselskie kontrowersyjnej posłanki udzielone przez wiceministra obrony Pawła Bejdę.
Przed końcem kadencji administracja Joe Bidena wymierzy jeszcze jeden cios w Rosję. Nałoży sankcje na flotę cieni Putina i chińskie banki pomagające Kremlowi zarabiać na transakcjach naftowych.
Od miesięcy trwa dyskusja o przywracaniu praworządności. Przywracać praworządność chce Koalicja Obywatelska, a o łamanie praworządności Prawo i Sprawiedliwość oskarża obecną władzę.
Coraz bardziej prawdopodobne, że premier Kanady Justin Trudeau straci stanowisko. Według agencji Reutera, premier Kanady może jeszcze w poniedziałek ogłosić rezygnację ze stanowiska szefa Partii Liberalnej, a w konsekwencji stracić fotel szefa rządu.
„Reform UK potrzebuje nowego lidera” – napisał Elon Musk na portalu społecznościowym X, którego jest właścicielem. „Farage nie ma tego, czego potrzeba” – dodał. Wezwał też Nigela Farage'a do ustąpienia ze stanowiska lidera brytyjskiej prawicowej partii.
Prezydent Austrii zamierza powierzyć misję tworzenia rządu Herbertowi Kicklowi – szefowi skrajnie prawicowej Partii Wolności (FPO). To konsekwencja niepowodzenia rozmów na temat utworzenia centrowego rządu.
Joe Biden zawetował sprzedaż za 14,9 mld dolarów US Steel japońskiemu gigantowi Nippon Steel powołując się na bezpieczeństwo narodowe i utrzymanie sprawnych łańcuchów dostaw — poinformował w komunikacie Biały Dom. Japonia nie rozumie tej decyzji.
Niemiecka minister spraw zagranicznych Annalena Baerbock została zamazana na zdjęciach na kanale telegramowym powiązanym z przejmującą władzę w Syrii Organizacją Wyzwolenia Lewantu. Wcześniej przywódca tej organizacji Ahmed al-Sharaa nie podał niemieckiej minister ręki.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas