Czytaj dalej RP.PL.
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 05.12.2024 13:02 Publikacja: 04.12.2024 16:21
Michel Barnier
Foto: STEPHANE DE SAKUTIN / AFP
Za obaleniem rządy głosowało w środę wieczorem 331 posłów, zdecydowanie powyżej bezwzględnej większości, która wynosi 288. To deputowani skrajnie prawicowego Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen oraz Nowego Frontu Ludowego pozostającego pod kontrolą skrajnie lewicowego Jean-Luc Melenchona.
73-letni szef rządu w środę wieczorem po raz ostatni próbował uratować swoją ekipę. Przypomniał z mównicy Zgromadzenia Narodowego słowa byłego prezydenta Georges'a Pompidou, który podkreślał, że w działalności politycznej trzeba zawsze zachować przyzwoitość. Barnier mówił też o fatalnym stanie finansów publicznych.
Policja i funkcjonariusze Biura dochodzeń w sprawie korupcji dla urzędników wysokiego szczebla podejmą drugą próbę aresztowania prezydenta Korei Południowej Yoon Suk-yeola.
W miarę przybliżania się daty wyborów do Bundestagu zaognia się konflikt pomiędzy CDU/CSU a SPD w sprawie dalszej strategii wobec władcy Kremla.
Nad Dnieprem rośnie liczba zwolenników zakończenia wojny kosztem utraty części terytorium. Sytuacja na froncie się zaognia, a Zełenski próbuje dobić się do Trumpa i jego otoczenia.
Wiosną nowym premierem Kanady niemal na pewno będzie przywódca Partii Konserwatywnej Pierre Poilievre. Elon Musk poparł jego kandydaturę.
Nowa usługa rejestrowanych doręczeń elektronicznych od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych to odpowiedź na potrzeby nowoczesnego biznesu i administracji. eDO Post łączy najwyższe standardy bezpieczeństwa z wygodą i zgodnością z przepisami prawa, otwierając drzwi do pełnej cyfryzacji procesów komunikacyjnych.
Justin Trudeau, symbol liberalizmu ostatniej dekady, rezygnuje z funkcji premiera Kanady. To koniec pewnej ery, a może nawet upadek szerszej wizji liberalnego świata. Michał Płociński wraz z Jędrzejem Bieleckim analizują przyczyny tej rezygnacji, jej symboliczne znaczenie oraz przyszłość Kanady na tle zmian w globalnej polityce.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy ukraińskie drony atakowały obwody briański, rostowski, saratowski i biełgorodzki.
W Pacific Palisades ponad 30 tysięcy osób ewakuowało się ze swoich domów w związku z pożarem, który pochłania tę luksusową dzielnicę Los Angeles.
W czasie konferencji prasowej Donald Trump podkreślił, że Grenlandia i Kanał Panamski są kluczowe dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych.
Rosja, Niemcy, Wielka Brytania, Polska i Holandia – tak wygląda lista krajów, z których przyjeżdża najwięcej gości do tureckiego kurortu nad Morzem Śródziemnym, Antalyi. W zeszłym roku padł tam rekord liczby odwiedzających, było ich 17 milionów.
37-letni Matthew Livelsberger, żołnierz amerykańskiej armii, którego ciało znaleziono w samochodzie Tesla Cybertruck po jej eksplozji przed Hotelem Trump International w Las Vegas, korzystał z pomocy ChataGPT przygotowując się do doprowadzenia do wybuchu samochodu.
Policja i funkcjonariusze Biura dochodzeń w sprawie korupcji dla urzędników wysokiego szczebla podejmą drugą próbę aresztowania prezydenta Korei Południowej Yoon Suk-yeola.
W miarę przybliżania się daty wyborów do Bundestagu zaognia się konflikt pomiędzy CDU/CSU a SPD w sprawie dalszej strategii wobec władcy Kremla.
2025 będzie rokiem pospolitego straszenia. Miesiące do wyborów prezydenckich wypełnią się sianiem grozy. Targowica, pruscy agenci oraz inne demony upadku będą wylewać się z ekranów małych i dużych. Rzecz jasna przerywane reklamami i w zaktualizowanych do XXI wieku wersjach. Polską politykę do poziomu horroru klasy B podniosą algorytmy zza oceanu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas