Aktualizacja: 05.11.2024 17:35 Publikacja: 02.05.2023 03:00
W Berlinie rosyjscy opozycjoniści stwierdzili, że reżim Putina jest zbrodniczy i „powinien zostać zlikwidowany”
Foto: AFP
Rosyjskie wojska powinny zostać wycofane ze wszystkich okupowanych terytoriów. Ukraina powinna odzyskać swoje uznawane przez prawo międzynarodowe granice. Zbrodniarze wojskowi powinni stanąć przed sądem, a ofiary agresji Rosji muszą otrzymać rekompensatę finansową. To najważniejsze postulaty podpisanej w niedzielę wieczorem w Berlinie przez przeciwników Władimira Putina deklaracji.
Na rozmowę przedstawicieli wszystkich rosyjskich sił demokratycznych zaprosił do niemieckiej stolicy wieloletni krytyk Kremla, były więzień polityczny i niegdyś najbogatszy Rosjanin Michaił Chodorkowski. Spotkanie przedstawicieli najważniejszych sił opozycyjnych w Rosji odbyło się przy okazji przeprowadzanej od 2017 roku i wspieranej przez Chodorkowskiego konferencji im. Jurija Szmidta, poświęconej obronie praw człowieka.
Wyborom prezydenckim w USA oraz wyborom do Kongresu towarzyszą, w niektórych stanach, referenda dotyczące tego czy zapisać w stanowych konstytucjach prawo do aborcji.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Królowa Kamila musiała wycofać się z zaplanowanych na ten tydzień zobowiązań - informuje w komunikacie Pałac Buckingham. Co dolega żonie brytyjskiego króla Karola III?
Szwedzka aktywistka na rzecz ochrony środowiska Greta Thunberg w poniedziałek dołączyła do demonstracji w Tbilisi - podaje agencja AP.
Amerykanie wybierają w wyborach między dwiema wizjami przyszłości.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Od tygodni Kamala Harris i Donald Trump szli łeb w łeb. Do końca walczyli o poparcie w kilku stanach i głosy kilku kluczowych dla wyników grup społecznych i etnicznych.
Już niemal tysiąc dni Ukraina broni się przed rosyjską agresją. O losie Ukrainy mogą zdecydować dzisiejsze wybory prezydenckie w USA: Kamala Harris może podtrzymać pomoc dla niej, Donald Trump może szukać kompromisu z Rosją.
Amerykanie 5 listopada wybierają 47 prezydenta Stanów Zjednoczonych. O urząd walczą obecna wiceprezydent USA, kandydatka Partii Demokratycznej Kamala Harris oraz były prezydent, kandydat Partii Republikańskiej Donald Trump. Prawdopodobnie o wyniku wyborów zdecyduje siedem tzw. wahających się stanów (ang. swing states).
Wyborom prezydenckim w USA oraz wyborom do Kongresu towarzyszą, w niektórych stanach, referenda dotyczące tego czy zapisać w stanowych konstytucjach prawo do aborcji.
Królowa Kamila musiała wycofać się z zaplanowanych na ten tydzień zobowiązań - informuje w komunikacie Pałac Buckingham. Co dolega żonie brytyjskiego króla Karola III?
Jeden z najbogatszych Rosjan chce znów ustawiać pionki na planszy mimo trwającej wojny w Ukrainie
Naukowcy z Chin twierdzą, że dokonali przełomu w pracach nad bronią o ukierunkowanej energii, podobną do tej z filmu „Gwiezdne wojny", zdolną do skupiania wielu wiązek mikrofalowych na jednym celu.
Amerykańskie indeksy giełdowe zwykle rosną w okresie od dnia głosowania do końca roku. Pierwsze sesje powyborcze często są spadkowe, ale w 2016 r. i 2020 r. były wzrostowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas