19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 09:03 Publikacja: 10.11.2021 16:18
Plakat Stowarzyszenia Marsz Niepodległości
Foto: Stowarzyszenie Marsz Niepodległości
W Święto Niepodległości 11 listopada odbędzie się Marsz Niepodległości. Po decyzji sądu podważającej decyzję wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła, który nadał marszowi status imprezy cyklicznej - mimo że miasto wykazywało, że zgromadzenie nie wypełnia warunków określonych w ustawie - o organizacji marszu zdecydował Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Jego szef, Jan Józef Kasprzyk, podjął decyzję, aby nadać Marszowi Niepodległości status formalny na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy Prawo o zgromadzeniach.
Z trasy Marszu Niepodległości zostaną usunięte m.in. kosze na śmieci i rowery - zapowiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (PO). Polityk wyraził nadzieję, że wydarzenie organizowane z okazji Święta Niepodległości odbędzie się bez ekscesów.
Już po raz drugi władze państwowe organizują obchody 11 listopada, nadając im status państwowy.
- Informujemy, że wydarzenie #NiepodległaDlaWszystkich zaplanowane na 11 listopada o godz. 12 na Rondzie Praw Kobiet, NIE ODBĘDZIE SIĘ - czytamy w komunikacie zamieszczonym w mediach społecznościowych aktywistek 14 Kobiet z Mostu.
Kalendarz rocznic i świąt czyni naszą debatę publiczną do bólu przewidywalną.
Zdaniem większości Polaków były wiceminister sprawiedliwości w czasach rządów PiS, Marcin Romanowski powinien zostać sprowadzony do Polski - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Opinia24 dla RMF FM.
Zdaniem większości Polaków były wiceminister sprawiedliwości w czasach rządów PiS, Marcin Romanowski powinien zostać sprowadzony do Polski - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Opinia24 dla RMF FM.
Przed nami kolejne wybory. Czy i tym razem młodzi chętnie pójdą do urn i jaką decyzję podejmą. Czy głosowanie wśród młodych ludzi stało się modne? W podcaście „Szkoła na nowo” dr Jędrzej Witkowski z Centrum Edukacji Obywatelskiej, współautor podstawy programowej nowego przedmiotu edukacja obywatelska.
„Czy Pani/Pana zdaniem możliwa jest współpraca rządu, prezydenta i opozycji w działaniach związanych z polską prezydencją w Unii Europejskiej?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Można podziękować prezydentowi i PiS za patologiczne rozprzężenie struktur państwowych, a PKW i ministrowi finansów za brak determinacji w nazywaniu po imieniu „zła” – mówi Piotr Prusinowski, sędzia SN, b. prezes Izby Pracy SN.
Nie ma racjonalnych powodów, by o ważności wyborów prezydenckich nie orzekła Izba Kontroli Nadzwyczajnej SN, jak to czyniła już kilkakrotnie.
Radykalna niemiecka prawica pragnie uczynić z kwestii imigracyjnej lejtmotyw kampanii wyborczej. Partie mainstreamowe wolą dyskusję na temat reanimacji gospodarki.
Lewica i prawica pójdą do wyborów prezydenckich podzielone i gotowe do wzajemnej kanibalizacji wewnątrz swoich obozów. Kto może cieszyć się z tego faktu? Ci co zawsze – Donald Tusk i Jarosław Kaczyński.
Odwiedził mnie znajomy z Australii. Poniżej fragment naszej rozmowy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas