Aktualizacja: 14.04.2015 23:58 Publikacja: 14.04.2015 20:10
Frank-Walter Steinmeier
Foto: AFP
Nie mamy zamiaru karać Rosji, ale nie możemy udawać, że nic się nie wydarzyło – tłumaczył Frank-Walter Steinmeier odmowę zaproszenia do Lubeki przedstawicieli Moskwy. We wtorek rozpoczęli tam dwudniowe rozmowy ministrowie spraw zagranicznych Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji, USA, Japonii i Kanady, przygotowując czerwcowy szczyt przywódców G7.
Dzień wcześniej w Berlinie był Siergiej Ławrow, który wspólnie z szefami dyplomacji Francji, Niemiec i Ukrainy dyskutował o wydarzeniach na Ukrainie, a właściwie nieprzestrzeganiu porozumienia z Mińska. Wbrew zobowiązaniom nie wycofano ciężkiej broni z rejonu walk i co dzień dochodzi tam do wymiany ognia. W przyjętym oświadczeniu ministrowie opowiedzieli się za wzmocnieniem misji OBWE monitorującej rozwój sytuacji.
O tym, jak wyglądały berlińskie rozmowy tzw. formatu normandzkiego, ministrowie Steinmeier oraz Laurent Fabius zamierzali obszernie poinformować szefów dyplomacji grupy G7 w Lubece. Było to piąte spotkanie w tym składzie nawiązujące w nazwie do Normandii, gdzie odbyło się pierwsze spotkanie w tym gronie w roku ubiegłym podczas uroczystości 70-lecia lądowania aliantów.
Ponad połowa Brytyjczyków i Niemców uważa, że utrzymywanie dobrych relacji ich rządów z Elonem Muskiem nie jest istotne. Mniej więcej tyle samo respondentów jest także zdania, że najlepiej byłoby ignorować miliardera – wynika z sondażu pracowni YouGov opisanego przez dziennik „The Guardian”.
Kiedy w 2020 r. Donald Trump jako urzędujący prezydent przegrał wybory z Joe Bidenem, nie chciał uznać wyniku, głosząc narrację o sfałszowaniu głosowania. Cztery lata wcześniej samemu Trampowi udało się uzyskać mandat mimo że w wyborach powszechnych zyskał prawie 3 mln głosów mniej niż Hilary Clinton. Był to wyjątkowy, ale nie jedyny taki przypadek w najnowszej historii USA. Jak w przeszłości kształtowały się wyniki wyborów w USA? Kto rządził tym krajem od II wojny światowej i w jakich okolicznościach było powoływany na ten urząd?
Donald Trump zostanie zaprzysiężony jako 47. prezydent USA już 20 stycznia w Waszyngtonie. Tuż przed uroczystością przeprowadzono sondaż sprawdzający poparcie dla obecnego prezydenta-elekta. Wskazuje on na podział opinii społecznej w jego ocenie.
W kilka miesięcy po nieoczekiwanie złym wyniku wyborczym indyjscy nacjonaliści z partii rządzącej starają się odzyskać popularność, opierając się na ideologii hinduistycznej.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Prezydent Joe Biden przejdzie do historii jako ten, który wydał Stany Zjednoczone na pastwę Donalda Trumpa. Z własnej winy.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
InPost Group nie zwalnia tempa i zainwestuje w Wielkiej Brytanii prawie 600 milionów funtów do 2029 roku, zwiększając łączną wartość inwestycji do 1 miliarda funtów.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Rosja oskarża USA i Wielką Brytanię o doradzanie Ukrainie ataków na infrastrukturę gazociągu Turkish Stream.
Lewin Kłodzki, Dziwnów, Łeba i Świnoujście to gminy otwierające najnowszy ranking samorządowego zrównoważonego rozwoju.
Ze 100 zł do 233 zł, czyli 5 proc. minimalnej pensji, wzrośnie wartość znalezionych pieniędzy, które obejmie prawny obowiązek oddania ich znalazcy lub staroście. Rzeczy znalezione dłużej mają być przechowywane na lotniskach.
Wizyta Wołodymyra Zełenskiego, film Rafała Trzaskowskiego z Zenkiem Martyniukiem, Grzegorz Braun poza Konfederacją i komu zaszkodzi amerykańskie embargo na czipy – to tematy rozmowy Michała Płocińskiego i Michała Szułdrzyńskiego w najnowszym odcinku podcastu "Polityczne Michałki".
Nasze narody są bardzo aktywne pod względem gospodarczym, tak więc polsko-brytyjskie powiązania w tej kwestii tworzą gęstą sieć współzależności – mówi Anna Clunes, ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Polsce.
„Architektura ambasad jest wrażliwa. W sposób szczególny budynki te są obecne w miejskiej tkance. Wizerunkowa rola budynków ambasad jest oczywista i naturalnie wpisana w ich istnienie” – mówi Marcin Sadowski, architekt i partner z pracowni JEMS, która zaprojektowała nowy budynek ambasady RP przy Unter de Linden w Berlinie, otwarty uroczyście 17 stycznia 2025 roku.
Podział gminy to przykład wkładania w tryby samorządowe politycznego kija. To egzemplifikacja psucia państwa polskiego, nieprzestrzegania naszej konstytucji - uważa Radosław Dobrowolski, burmistrz Supraśla. To z tej gminy na początku roku wydzielono nową - Grabówkę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas