Aktualizacja: 30.05.2016 14:06 Publikacja: 30.05.2016 12:45
Oleg Niemenski
Foto: youtube
- Jest to zasadniczo nowe zjawisko na postradzieckiej przestrzeni, zmieniają się granice i odbywają się jakieś procesy integracyjne. To już się dzieje nie na podstawie stosunków międzypaństwowych, ale według zasady ponownego zjednoczenia rosyjskojęzycznej przestrzeni – powiedział Oleg Niemenski, jeden z kluczowych pracowników naukowych finansowanego przez Kreml Rosyjskiego Instytutu Badań Strategicznych. – Zmiana granic postradzieckich państw jest nieunikniona. Granice te będą się zmieniać dlatego, że zostały one stworzone w gabinetach, a nie powstały w wyniku samostanowienia narodów – konkludował.
Tuż po tym, jak premier Donald Tusk zaprezentował w Parlamencie Europejskim plany polskiej prezydencji, w odpowiedzi usłyszał od polskich europosłów słowa krytyki. - Powiedzieć, że jest pan najgorszym premierem w historii Polski, to jak nie powiedzieć nic - zwróciła się do premiera europosłanka Konfederacji Ewa Zajączkowska-Hernik z frakcji Europa Suwerennych Narodów. Ostre słowa padły również z ust Patryka Jakiego i Anny Bryłki.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
- Będzie to prezydentura bardzo burzliwa. Będzie to prezydentura łamania reguł, które obowiązywały dotychczas i w polityce wewnętrznej i, może jeszcze bardziej, w polityce międzynarodowej Stanów Zjednoczonych. Tak naprawdę jedyną cechą, o której wiemy na pewno, że ta prezydentura będzie ją miała, to jest jej nieprzewidywalność i pewien jej arbitralny charakter - mówił dr Jacek Kucharczyk z Instytutu Spraw Publicznych w rozmowie z Joanną Ćwiek-Świdecką.
Biskup kościoła episkopalnego Mariann Edgar Budde, w czasie nabożeństwa w Waszyngtonie, w którym uczestniczył Donald Trump i J.D. Vance, zaapelowała do prezydenta USA, by zlitował się nad mniejszościami w Stanach Zjednoczonych. Wywołało to reakcję Donalda Trumpa.
Była szwagierka Pete'a Hegsetha, który jest kandydatem Donalda Trumpa do objęcia funkcji sekretarza obrony twierdzi, że była żona Hegsetha obawiała się go do tego stopnia, że przekazała przyjaciołom słowo alarmowe, którego miała używać w rozmowach z nimi w przypadku, gdyby czuła się zagrożona.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Prezydent Donald Trump w czasie rozmowy z dziennikarzami zapowiedział, że wkrótce odbędzie rozmowę z Władimirem Putinem.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Donald Trump nie wykluczył nałożenia kolejnych sankcji na Rosję, jeśli Władimir Putin nie będzie chciał przystąpić do negocjacji pokojowych.
Kolejne rosyjskie surowce, objęte sankcjami, przestają się sprzedawać w Chinach. W minionym roku Chińczycy kupili o połowę mniej metali żelaznych z Rosji aniżeli rok wcześniej. Zapłacili za nie najmniej od pięciu lat. Rezygnują też z węgla, aluminium i zmniejszają import ropy.
Grudzień zamknął się dawno niewidzianymi w Europie spadkami rejestracji samochodów ciężarowych. Prognozy dla branży transportowej i gospodarki ponure.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Donald Trump poinformował, że trwają już przygotowania do jego spotkania z Władimirem Putinem, do którego powinno dojść w najbliższej przyszłości.
- Zakończenie wojny Rosji z Ukrainą na niekorzystnych warunkach dla Polski jest czymś, czego bym nie chciał - oświadczył lider Konfederacji Krzysztof Bosak. W rozmowie z Radiem Dla Ciebie ocenił, że największą niewiadomą jest to, na jakich warunkach prezydent Donald Trump będzie decydował się kończyć wojnę na Ukrainie.
Takiej sytuacji jeszcze nie było. Tankowce wypełnione rosyjską ropą „tłoczą się” na redzie największego rosyjskiego naftoportu nad Pacyfikiem. Jedne nie mogą pozbyć się ładunku, inne zawrócono z tras. Wszystkie są objęte ostatnimi sankcjami USA.
Nowy sekretarz stanu USA Marco Rubio (jego kandydatura została już zatwierdzona przez Senat USA) w rozmowie z NBC News mówił o perspektywie zakończenia wojny Rosji z Ukrainą.
80 lat temu zlikwidowany został niemiecki obóz koncentracyjny Plaszow. Wcześniej strażnicy obozowi z SS pognali więźniów do KL Auschwitz.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas